/ Profesionāļiem / Tehnoloģiju uzņēmums Datakom Latvijas tirgū piedāvā Kubernetes

Tehnoloģiju uzņēmums Datakom Latvijas tirgū piedāvā Kubernetes

uzlabota-efektivitate-makontehnologijas
Reinis Zitmanis uz 06/11/2019 - 05:13 uz Profesionāļiem, Programmas

Pašmāju tehnoloģiju uzņēmums “Datakom” kā pirmais Latvijas tirgū uzsācis piedāvāt drošu Kubernetes konteineru platformas tehnoloģiju. “Datakom” piedāvātā Kubernetes platforma ir stabila, pieejama, viegli mērogojama un administrējama, kā arī tā atbilst augstākajiem industrijas drošības standartiem, piemēram, FIPS 140-2, Common Criteria un ISO27000.

No Gmail un Youtube līdz Google meklētājam, kā arī Twitter, Spotify – visi šie servisi darbojas ar Docker konteineriem. Docker konteineru tehnoloģija ir populāra visā pasaulē un to sāk apgūt un piedāvāt arī Latvijā.

Kas tad īsti ir “Docker konteineri” jeb “konteineri”? Konteineri ir programmatūra, kas ir nošķirta no tās pamatā esošās infrastruktūras. Ar konteineriem viss tiek virtualizēts līdz operētājsistēmas līmenim. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, kur lietojumprogramma tiek palaista, fiziskā serverī, virtuālā mašīnā, privātajā mākonī vai publiskajos mākoņos, tā vienmēr darbosies vienādi. Konteinerus var izmantot, lai palaistu jebko – no neliela mikro servisa vai programmatūras procesa līdz pat milzīgām lietojumprogrammām. Konteineris satur tikai lietojumprogrammai nepieciešamos izpildfailus, bibliotēkas un konfigurācijas failus. Salīdzinot ar virtuālajām mašīnām, konteineri nesatur operētājsistēmu. Konteinera operētājsistēmas servisus nodrošina saimniekserveris, uz kura tas tiek darbināts, līdz ar to konteinera izmērs var būt tikai pāris megabaiti, piemēram, tīmekļa aplikācijas Alpine Linux konteineris ar nodeJS platformu javascript webservisu darbināšanai aizņem tikai 5 MB. Tas nozīmē, ka konteinera startēšana var ilgt tikai dažas sekundes (salīdzinot ar minūtēm un gigabaitiem, kas nepieciešami tipiskai virtuālai mašīnai serveru virtualizācijā).

Lielākās lietojumprogrammas  var saturēt līdz pat simtiem vai tūkstošiem konteineru, un to pārvaldīšana var sagādāt milzīgas galvassāpes. Risinājums ir Kubernetes platforma, kas ir defacto standarts Docker konteineru orķestrācijā un administrēšanā. Visi lielākie mākoņi izmanto Kubernetes platformu Microsoft Azure, Amazon AWS, Google Cloud Platform un IBM Cloud.  Kubernetes platforma ļauj automātiski, ļoti īsā laikā mērogot tūkstošiem jaunus mikroservisu konteinerus, piemēram, Twitter infrastruktūrā automātiski tiek paceltas tūkstošiem tīmekļa servisu kopijas pīķa stundā, lai izlīdzinātu slodzi un nodrošinātu vienādi ātru apstrādi miljoniem pieprasījumu no lietotājiem un nakts stundās automātiski iznīcina konteinerus, kuri netiek izmantoti. Kubernetes ļauj automātiski veikt lietojumprogrammu versijas atjaunināšanu, t.i. platforma pati aizvieto vecās versijas mikroservisu konteinerus ar jaunās bez sistēmas pārtraukuma, nodrošinot 100% augstu pieejamību sistēmas lietotājiem.

No izstrādēs līdz produkcijai minūšu laikā 

“Kā jau pasaules vēsture rāda, inovācijas rodas brīžos, kad cilvēki meklē veidus kā atvieglot savu ikdienu. Arī Kubernetes konteineru platforma pasaulē tika radīta, lai padarītu ērtāku un ātrāku tīmekļa aplikāciju dzīves ciklu un ļautu efektīvāk izmantot skaitļošanas resursus,” stāsta “Datakom” valdes priekšsēdētājs Uldis Semeiks.

Tradicionālās infrastruktūras lietojumprogrammas raksturo smagnēja koda struktūra, kuru ir sarežģīti uzturēt. Programmatūras ieviešana, atjaunināšana un izmaiņu realizācija tradicionālā infrastruktūras modelī ir komplicētas darbības, kuras var aizņemt vairākas nedēļas vai pat mēnešus, jo ir zems automatizācijas līmenis un ir iesaistīts liels skaits cilvēkresursu. Savukārt ar Kubernetes platforma var automatizē visas iepriekš minētās darbības un tās veikt minūšu laikā.

Pasaulē jaunais izstrādes virzītājspēks ir DevOps metode, kuru ļoti plaši pielieto tīmekļa aplikāciju un mobilo lietotņu izstrādē. Metode balstās uz mikroservisu izmantošanu un automatizāciju, kas zibenīgi nodrošina jaunas aplikācijas vai jaunas funkcionalitātes pieejamību lietotājiem. Pēc šāda principa ar vien vairāk tiek izstrādātas sistēmas uzņēmumiem un valsts pārvaldes iestādēm.

“Šobrīd Latvijas tirgū izjūtam pastiprinātu interesi no klientiem par stabilu, augstas pieejamības platformu, kurā droši darbināt konteinerizētas aplikācijas. Mūsu risinājums ietver arī tradicionālās infrastruktūras pārvaldības automatizāciju, kas nodrošina resursu efektīvāku izmantošanu un izmaksu samazinājumu. Platforma ir paplašināma līdz pilnvērtīgam privātajam mākonim, kurš integrējas ar lielākajiem publiskajiem mākoņiem Microsoft Azure un Amazon AWS,“ stāsta “Datakom” valdes priekšsēdētājs Uldis Semeiks.

 

 

1 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

1 Komentāri
  • 07/11/2019

    Man patīk tukšas — bez cenām. Kaut kāds Deac meitas uzņēmums? Jo tie arī slēpj no pirksta izzīstas cenas.

    Hetzner Online
    Reply