/ Aktuāli / Samsung gear 360 kameras apskats

Samsung gear 360 kameras apskats

sam1
Emīls Skrastiņš uz 06/02/2017 - 06:14 uz Aktuāli, Apskats, Dzīvesstils, Noderīgi

Ievadvārdi

Šoreiz lietošanā saņēmu Samsung gear 360 grādu kameru. Tiesa gan kamera nav nekāds jaunums un tā tika prezentēta jau gandrīz kā gadu atpakaļ, taču beidzot nolēmu pieķerties klāt un paskatīties uz ko tad tā ir spējīga. Manuprāt, 360 grādu kameras ražošana nav nekas negaidīts, no Samsung puses, taču noteikti, kā produkts, tas ir ļoti pozitīvs solis. Pagaidām, īpaši Latvijas tirgū, nav daudz variantu, ja vēlies iegādāties sev ko tādu. Turklāt, ja vēlies produktu aiz kura stāv stiprs uzņēmums un zīmols pats par sevi, gear 360 ļoti iespējams ir tavs galējais variants.

Pārdomas

Man nav ar ko salīdzināt, jo šī ir pirmā 360 grādu kamera kuru es lietoju, taču es saņēmu tieši to, ko no tās gaidīju. Un tas ir dizains, saprotama un gana vienkārša lietošana, un gala rezultāts attēlam/video. Kamera nav smaga, tā izskatās gana pievilcīgi un cilvēki to redzot tik tiešām vēlas pajautāt, kas tad tas ir. Protams nedaudz neierasta sajūta ko filmēt, jo lai dabūtu to 360 grādu efektu labāk, roku kurā turi kameru, nepieciešams iztiept uz priekšu. Tā, itkā nestu lāpu. Tas protams nav obligāti, taču rezultāts filmētajam noteikti būs labāks.

Daizains

Pēc skata, uzreiz var noprast, kas tad tas ir. Kamera atgādina bumbu, kurai apakšā pieliktas nelielas "kājiņas", jeb statīvs kur kameru novietot. Šīs te "kājiņas" ir iespējams noskrūvēt nost, un tā vietā, kameru pieskrūvēt kam citam (lielākam statīvam, vai jebkam, kam ir skrūve ierastajos fototehnikas izmēros). Abās pusēs ir 180 grādu izliekuma lēca. Ja darbina vienu, tad galā arī saņem foto/video kam būs piešķirts neliels "fisheye" efekts. Ja darbina abas, tad jau iegūstam 360 grādu materiālu. Sānos, pa labi, ir divas pogas un neliels indikators. Viena no pogām atbild par bluetooth savienojumu un izvēles iespējām, taču otra par kameras ieslēgšanu. Idikatorā, iemirdzoties gaiši zilai krāsai, saprotam, ka kamera ir ieslēgta. Līdz ar ieslēgšanos atskan maiga skaņa. Kreisajā pusē ir vieta kur ievietot bateriju, uzlādes kabeli un atmiņas karti. Šī vieta ir droši noslēgta, lai tajā neiekļūtu netīrumi vai ūdens. Taču der atcerēties, ka kamera nav ūdens izturīga. Taču netīšai saskarsmei ar ūdeni, tai nevajadzētu sabojāties. Līdz beidzot kameras virspusē ir galvenā poga, kas startē foto un video uzņemšanu. Zem tās ir neliels displejs, kurā var redzēt kameras uzlādes līmeni, pieejamo atmiņu vai mainīt iestatījumus.

Baterija

Noteikti ne sāpīga, taču vienozīmīgi svarīga lieta ko zināt. Ja vēlies kameru izmantot aktīvi dienas laikā, piemēram filmējot kādu ceļojuma video, garāku pārgājienu, vai saulrietu, ir jārēķinās, ka kameras baterija nav no tām spēcīgākajām. Tās apjoms ir 1,350 mAh. Manuprāt, ļoti pozitīvs rādītājs kompaktai 360 grādu kamerai, taču daudz filmējot, labāk ir lādētāju turēt līdzās. Janvāra sākumā devos uz Portugāli un centos iemūžināt pēc iespējas vairāk kadru ar šo kameru. Tāpēc, ka lielāko dienas daļu pavadīju staigājot apkārt, kamera bija pat ļoti noslogota. Līdzi biju paņēmis ārējo uzlādes bateriju (jeb tā saukto power banku) un jāatzīst, bez tās, kamera jau dienas pusē būtu izlādējusies.

Kvalitāte un apstrādes iespējas

Gala rezultātā bildes un video sanāk ļoti kvalitatīvi. Protams, ka vietām ir kāda neliela "aklā vieta", jeb kāda nesmuka līnija kura nedaudz izkropļo attēlu. Tāda iepsējama tajā daļā kur kameras vienas lēcas puse saskaras ar otru lēcas pusi, taču kas tāds ir pilnīgi normāli. Ja gribēju uzņemt kādu attēlu, drošībai iemūžināju to 2 vai 3 versijās, lai var izvēlēties no labākās. Uzņemot video īsti šādu problēmu nenovēroju, visticamāk, nepārtrauktās kustības dēļ.
Šeit, blogā, gala rezultātus gan nevaru parādīt, taču pievienoju linku uz citām bildēm, kuras uzņemtas ar Samsung gear 360 un kādu video, kuru šoreiz filmēju pats un publicēju savā facebook.
Pie apstrādes iespējām, ir iespējams lejupielādēt aplikāciju, kura paredzēta tieši šai, 360 grādu kamerai. Uzņemtos failus ievieto tur un aplikācija izveidos speciālu failiņu. Tālāk, iespējams video rediģēt gan no šīs pašas aplikācijas, gan pārnest uz kādu citu vietu, kā piemēram Adobe Premire vai Sony Vegas. Iespēju ziņā, protams Samsung piedāvātais risinājums, nav labākais, taču tas noteikti ir ērtākais un vienkāršām montāžām pilnīgi pietiekams.

Spriedums

Mans gala spriedums par produktu noteikti ir pozitīvs. uzņemt 360 grādu bildes un video bija jautri. No sākuma visu laiku pētīju telefonā, kāds attēls un video izskatās jau mirklī kad to uzņemu, taču vēlāk apradu ar to, kā jāfilmē un telefonu jau vairs varēju neizmantot. Visu nepieciešamo var veikt arī bez telefona klātbūtnes. Taču vienozīmīgi ērtāk ir, ja blakus stāv arī telefons kurš savienots ar kameru. Tā arī ērtāk ar tvertajiem mirkļiem var dalīties. Un protams Facebook ļoti labi reaģē uz 360 grādu materiāliem. Augšupielādējot no telefona, tas uzreiz saprot kura bilde/video ir 360 grādos.
Zinot, ka 360 grādu bildes un videoklipi parādīsies arvien beižāk un kļūs populārāki sociālajā vidē, es droši varu teikt, ka tādus uzņemt un ar tādiem dalīties ir stilīgi. Tik tiešām! 360 grādu attēls piedod to unikālo "klātbūtnes sajūtu". Un aizvien vairāk cenšos kameru iesaistīt savās ikdienas aktivitātēs, lai ar iemūžinātajiem attēliem varētu dalīties tālāk.

Specifikācija

Dziļums - 2.2 in
Sensora izšķirtspēja -15.0 Megapikseļi
Optiskais sensors -Type Dual CMOS
Optiskā Sensora izmērs - 1/2.3"
IBildes ieraksta formāts - JPEG
Maksimālā attēla/video izšķirtspēja - 3840 x 2160
Baterija - 1350 mAh

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>