/ Apskats / Samsung Gear 2 – viedpulkstenis aktīvam dzīvesstilam

Samsung Gear 2 – viedpulkstenis aktīvam dzīvesstilam

Gera2-top
Raitis Misa uz 07/01/2015 - 07:18 uz Apskats, Dzīvesstils, Mode, Tālruņi

Viedpulksteņu piedāvājums ir sasniedzis zināmu piesātinājumu. Kaut arī to piedāvājums, iespējams, vēl nav tik plašs, lai aptvertu ikviena vēlmes, tomēr no kā izvēlēties ir. Apskatām Samsung Gear 2 – savas sērijas otrās paaudzes viedtālruņa papildinājumu.

Samsung Gear 2 mērķa lietotājs ir aktīvs cilvēks, kurš vēlas kādu ierīci, kas sniegtu atbalstu ikdienas gaitās, bet nebūtu tik liels kā viedtālrunis. Izvēlētais risinājums – rokas pulksteņa formāts, šķiet saprātīga izvēle.

Pulksteņa galvenie tehniskie parametri:

 • 1.63” Super AMOLED ekrāns
 • 2.0 Mpix kamera ar autofokusu
 • Metāla korpuss ar IP 67 sertifikātu (noturība pret putekļiem un ūdeni)
 • Akselerometrs, Žiroskops, Sirds ritma sensors
 • Bluetooth 4.0 LE

Kā redzams nav GPS un komunikāciju iespēju, bez Bluetooth. Tas tādēļ, ka šo viedpulksteni paredzēts lietot kopā ar tālruni. Tātad dodoties skrējienā vai uz sporta zāli paskriet pa lenti utt., tālruni mājās atstāt nevarēs. Tas, protams, ierobežo Samsung Gear 2 izmantošanas iespējas. Lai aktivitātes brīžos tālruni tomēr nebūtu jāņem līdzi, vismaz GPS uztvērēju viedpulkstenī tomēr vajadzētu.

Uz rokas Gear 2 izvietojas diezgan ērti. Tiesa, rokas siksna varēja būt garāka. Gear 2 uz manas rokas var uzlikt, vien uzregulējot uz pēdējo caurumu. Pēc ilgākas valkāšanas gribas noņemt, iespējams, rokas siksnas stingrības dēļ, rodas neliels diskomforts. Bet garāku siksnu, šķiet, var iegādāties atsevišķi.

Lai uzsāktu pilnvērtīgu darbošanos Gear 2 jāpieslēdz tālrunim. Šim mērķim, protams, izmantojam Bluetooth, kas ir vienīgais veids, kā to izdarīt. Savienojumu izveidot ir viegli. Tālrunī jāielādē Samsung Gear Manager alikācija, kas veic Gear 2 (arī Gear un Gear2 Neo, ja tādi ir) pārvaldību. Savienojuma izveidošanai, kā apstiprinājumu izmanto, PIN kodu. Turklāt, tas pat nav jāievada, vien abās iekārtās jāsalīdzina un jāapstiprina.

Gear 2 iespējams pielāgot savai gaumei izmantojot tēmas, kas ļauj iestāstīt fona krāsu, pulksteņa, kas redzams ekrānā, veidu utt. Ekrānā saņemsiet informāciju par ziņojumiem, e-pastu, jauniem ierakstiem soctīklos, utt. Ir sporta aktivitāšu pārvaldnieks, kas seko līdzi konkrētās aktivitātes progresam. Iebūvētais optiskais sirds ritma sensors reāllaikā uzrauga sirds rietumu. Tas ļauj Samsung fitnesa aplikācijai tālrunī kopā ar Gear 2 izstrādāt individuālu fiziskās noslodzes plānu.

Gear 2 arī nodrošina iespēju saņemat zvanu. Ierīce ir aprīkot ar mikrofonu un skaļruni, kas nodrošina iespēju sarunāties. Testējot šo funkcionalitāti, sarunu biedrs apgalvo, ka sakaru kvalitāte ir laba, bet runas skaļums varētu būt lielāks. Gear 2 skaļrunī sarunu biedra balsi dzird apmierinoši. Tātad viss darbojas un ir principā izmantojams. Tiesa šādi sarunāties, ir mazliet dīvaini, jo “runāt caur pulksteni” nav veids, kā esam pieraduši komunicēt.

Ja saimniecībā ir Buletooth austiņas, Gear 2 var izmantot arī kā mūzikas atskaņotāju. Mūziku var mēģināt klausīties arī izmantojot iebūvēto skaļruni, bet tas, šķiet, vairāk piemērots personu grupām, kas ar fitnesu nenodarbojas J.

Ierīces iebūvētā kamera paredzēta foto un arī 15 sekundes garu HD video uzņemšanai. Jāatzīst, ka attēla kvalitāte ir viduvēja, bet ņemot vērā to, ka tiek bildēts ar pulksteni, noteikti pieņemama. Video un foto veikumu vērtējiet pašu, zemāk.

Uzņemtie attēli tiek nosūtīti uz tālruni tālākai izmantošanai. Ja uzņem vienu attēlu, tas tālruņa attēlu galerijā apskatāms jau apmēram pēc 20 sekundēm. Lielāka attēlu skaita ielādēšana, protams, aizņem vairāk laika.

Gear 2 akumulators, to aktīvi lietojot, nodrošina ierīces darbu apmēram pusotras diennakts garumā. Tātad jārēķinās ar to, ka viedpulksteni būs “jāuzvelk” reizi vienā, divās dienās. Šeit noderīga būtu bezvadu uzlādes funkcionalitāte, kas diemžēl nav realizēta. Uzlādēšanai izmantojams komplektā iekļautais USB lādētājs un speciāls aksesuārs, kam viedpulksteni piesprauž, lai lādētu.

Verdikta vietā

Ja vēlaties iegūt ierīci, kas būdama diezgan autonoma, tomēr pamatīgi atkarīga no tālruņa iespējām un aplikācijām tajā, ir stilīga un funkcijām bagāta, bet par to, maksā 250 EUR, Gear 2 ir domāts jums. Tik pārliecinieties, ka jūsu rīcībā ir tālrunis/planšete, kas ar Gear 2 savietojama. Saraksts te (beigās). Publikācijas brīdī sarakstā iekļautas vien 17 Samsung ierces.

Ja jums jau ir rokas pulkstenis, kura nomaiņu neplānojat vai Gear 2 ir pārāk funkcijām bagāta vai gluži otrādi – vēlaties pilnībā autonomu rokas ierīci, ir vērts pameklēt kādu alternatīvu vai, iespējams, pat nogaidīt un pavērot piedāvājuma attīstības tendences. Un ir jau arī e-siksnas. Piemēram, Montblanc e-Strap vai Kairos T-Band.

Video veikumsFoto veikums


Created with Admarket's flickrSLiDR.

2 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

2 Komentāri
 • 30/10/2015

  Interesanta maza ierīcīte. Gribētos ietestēt. :)

  Reply
  • 02/11/2015

   Šādu ierīču izvēle ir plaša. Ir arī par mazākām naudiņām dabūjamas. Katrs var atrast kaut ko savām vēlmēm un iespējām atbilstošu.

   Raitis Misa
   Reply