/ Tālruņi / Samsung Galaxy S6 un S6 edge – uzlabots un arī pasliktināts S5 jaunākais brālis

Samsung Galaxy S6 un S6 edge – uzlabots un arī pasliktināts S5 jaunākais brālis

SM-G925F_003_L-Side_Green_Emerald-1200
Raitis Misa uz 03/03/2015 - 10:57 uz Tālruņi, Video, Viedoklis

Kad kāds no lielākajiem tālruņu ražotājiem izlaiž jaunu flagmaņmodeli, ieinteresēti ļaudis vērtē, jauno izstrādājumu “samēra” ar savu esošo, bet dažs vienkārši apbrīno. Samsung nupat uzlaidusi divus pēctečus savam (vismaz daudzu lietotājuprāt), nu jau gadu vecajam Galaxy S5. Tie ir Samsung Galaxy S6 un S6 edge. Pēdējais ir ar “nolocītām” ekrāna malām, kas paver jaunas iespējas iekārtas vadībai.

Par to cik labi un skaisti ir jaunie Galaxy bez šaubām jau esat lasījuši visur, kur jau kaut ko par tālruņiem raksta. Bet kādi tad īsti ir S6 salīdzinot ar S5?

Izmēra un svara ziņā jaunie modeļi ir pārāki par S5, jo ir gan plānāki, gan vieglāki. Turklāt abi S6 jau aprīkoti ar bezvadu lādēšanas iespēju. Un labi ka tā, jo S5 bezvadu lādēšanas iespēja, kaut arī nav standarta pakas funkcija, tomēr pieejama atsevišķi, nopērkot papildu vāciņu, bet S6 akumulators ir iebūvēts un nav izņemams. Tātad, ja bezvadu lādēšanas iespējas nebūtu standarta komplektācijā, tās vienkārši nebūtu.

Un te mēs nonākam pie nākamā – akumulatora. S6 abiem modeļiem tas ir ne tikai nenomaināms – iebūvēts, bet arī ietilpības ziņā mazāks. Abas šīs lietas daudzus neiepriecinās. Iebūvēts akumulators, protams, ražotājam ir izdevīgs, jo tad, kad tam pienāks gals, lietotājs ticamāk izvēlēsies nomainīt tālruni, nevis tikai akumulatoru, kas S5 gadījumā ir minūtes darbs. Otra lieta, ko izmanto maza daļa lietotāju, bet tomēr izmanto – iespēja somā turēt otru uzlādētu akumulatoru. Tas ir ērtāk nekā nesāt līdzi USB enerģijas avotu. S6 gan ir ātrās uzlādes funkcijas, kas S5 nepiemīt, tāpēc pat uz īsu brīdi tiekot pie dzīvinoša enerģijas avota, visdrīzāk, S6 akumulatoru jūtami pa-uzlādēsiet.

Materiālu izvēle, vismaz praktiski domājošam lietotājam, arī rada šaubas. Kaut arī šķiet, vēl neviens nav veicis ticamus izturības testus, S5 būdams biezāks un no plastmasas veidots, manuprāt, ir praktiski izturīgāks par S6 ar alumīnija apmali un stiklu gan priekšā, gan aizmugurē. Stikls būdams izturīgs – Gorilla Glass 4, tomēr ir un paliek stikls. Un S6 lietotājiem ir ekskluzīva (gandrīz) iespēja sasist uzreiz divus stiklus. Pēkšņi S5 ādu imitējošais aizmugures vāciņš vairs nešķiet nemaz tik slikta doma.

Aiz Gorilla Glass 4 paslēptais S6 ekrāns ar 577 ppi stabili pārspēj S5, kam ir tikai 432 ppi. S6 Quad HD izšķirtspēja, protams ir labāk, bet S5 Full HD arī vēl ir uzskatāms par labu rādītāju. Šis nav tas parametrs, kas izvēli fundamentāli nosvērs pa labu kādam konkrētam modelim. GS6 edge papildu labums ir noliektās ekrāna malas, kurās parādās īsziņojumi un kas izmantojas aplikāciju iedarbināšanai. Iespējams, ka tas ir ērti, bet kamēr nav izmēģināts, nevaru spriest.

S6 ir uzlabots pirkstu nospiedumu skeneris. Tas tagad ir pa iPhone modei izmantojams pirkstu pieliekot, nevis kā S5 – novelkot. Uzlabojums – jā, bet atkal tikai šī parametra dēļ izvēle izdarīta diez vai tiks. Jāatzīst gan, ka vairāki S5 lietotāji, cik man zināms, pirkstu nospiedumu skeneri lieto, bet sakostiem zobiem, jo tas nav diez ko labi izdevies. Tas tomēr ir ērtāk, nekā ievadīt paroles frāzi vai ar pirkstu pa ekrānu zīmēt tautiskos rakstus.

Samsung ir mainījusi savu retoriku attiecībā uz tālruņu procesoriem. Ja S5 ir četru kodolu Qualcomm Snapdragon, tad S6 abos modeļos pašas Samsung astoņu kodolu Exynos 7 Octa 7420 procesors. Tiesa, jau S5 nodrošina lielisku veiktspēju, tādēļ ikdienas lietojumos diez vai lielu starpību sajutīsiet, bet te atkal jāsaka – nepamēģināsi, nezināsi.

Atmiņas apjoms 2 GB un 3 GB attiecīgi S5 un S6 ir atšķirīgs, bet šodien ar 2 GB pietiek un 3 GB ir, protams, patīkams papildinājums, bet neaizmirstiet, ka RAM patērē enerģiju. Zibatmiņas apjoms S6 modeļiem sākas no 32 GB, bet S5 no 16 GB. S5 maksimums ir 32 GB, bet S6 – 128 GB. Toties S5 ir microSD karšu slots, kura S6 nav. Un tad ir jautājums, kas ir ekonomiski izdevīgāk, 128 GB microSD karte, vai tālrunis ar 128 GB iebūvēto zibatmiņu (cenas starpība ar 32 GB modeli). Ir aizdomas, ka par atmiņu S6 gadījumā samaksāsiet daudzkārtīgi. Jā, jā, jaunajos Android SD karšu izmantošana ir ierobežota, bet šie ierobežojumi, lietotāju spiediena ietekmē, tiek mīkstināti un ir iespējams saplānot savus atmiņas izmantošanas paradumus tā, ka ir OK.

Kameras S6 gadījumā ir mazliet uzlabotas. Pašiņu kamera uzlabota no 2 MP uz 5 MP, bet galvenā kamera, kas visiem tālruņiem ir 16 MP, S6 gadījumā ieguvusi jaunu objektīvu ar gaismasspēju f1.9. S5 gasmasspēja ir f2.2. To noteikti varēs izbaudīt uzņemto tumsā. Jāgaida, ka varēs pamēģināt.

Parametru iztirzāšanas noslēgumā saldais ēdiens. Nezināmu iemeslu dēļ S6 abi modeļi vairs nav ūdensdroši. S5 ir IP67 sertificēts. Tas nozīmē, ka tas spēj izturēt negadījumu, kad to iemet dīķī. Un kaut arī šādi ekstremāli gadījumi nav bieži, daudzi aizmirst, ka arī lietus ir ūdens un par labu nenāks nevienai elektroniskai uzpariktei, kas nav hermētiskā korpusā.

Secinājums ir, ka Samsung, loģiski, savu flagmani tēmē tiem, kuriem ir nauda. Tikai tā var nopelnīt un šajā ziņā ir skaidrs, ka S6 un vēl vairāk S6 edge noteikti daudz vieglāk pārdot nekā tas bija ar S5. S6 abi modeļi ir pēc skata glaunāki un to parametri ir līdzsvaroti “pievilkti”, lai normāli izskatītos uz konkurentu fona. Bet skaidrs ir arī tas, ka lietotājam pragmatiķim S6 pārdot būs grūti. Pat tad, kad beigsies krējuma smelšanas periods ar paaugstinātām cenām, kas loģiski seko jauna modeļa iznākšanai. Par S5 var teikt, ka labs ir labs un tas nekļūst sliktāks tikai tādēļ, ka kļūst pieejams kaut kas, kas savā ziņā ir labāks. Turklāt šoreiz ir tā, ka ir pragmatiķim svarīgi parametri, kas jaunajam ir sliktāki.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>