/ Apskats / Samsung Galaxy A5 – vidusklases viedtālrunis metāla ādā

Samsung Galaxy A5 – vidusklases viedtālrunis metāla ādā

A5-top-of-page
Raitis Misa uz 25/05/2015 - 13:32 uz Apskats, Tālruņi, Video

Vērojot tendences viedtālruņu tirgū reizēm šķiet, ka jaunu viedtālruņu pircējus pārņēmušas dažādas modes diktētas iegribas. Par vienu no šādām iegribām noteikti ir uzskatāma vēlme, lai viedtālrunis būtu metāla korpusā. Galu galā ir taču skaidrs, ka no praktiskā viedokļa raugoties, plastmasa ir labāk piemērots materiāls ierīču, kas tiks mētātas un locītas izgatavošanai. Bet lai kā arī nebūtu, Samsung ir nākusi pretī savu izstrādājumu cienītajiem un izlaidusi Galaxy A5 – tālruni, kas ievietots vienlaidu metāla korpusā.

Pirmais iespaids paņemot A5 (SM-A500FU modelis) rokā ir patīkams. Tam tiešām piemīt metāla glaunuma sajūta. Nedaudz, protams, traucē kamera, kas izvirzīta no tālruņa korpusa, bet pie tā jau esam pieraduši no citiem Galaxy modeļiem. Aplūkojot tehnisko specifikāciju ir skaidrs, ka A5 ir uzskatāms par kompromisa modeli. Kompromisa starp flagmaņa klases tālruņiem un sākuma līmeņa tālruņiem. A5 droši var saukt par vidējas klases (tehniski) tālruni kam liels uzsvars likts uz dizainu un sajūtām to lietojot.

Tehniskās detaļas tikai apstiprina tikko minēto:

  • Vienlaidu alumīnija korpuss
  • Android OS, v4.4.4 (KitKat) (ne 5.0 Lollipop)
  • Aiz Corning Gorilla Glass 4 redzams 5 collu HD (1280 x 720) sAMOLED ekrāns (~294 ppi)
  • 2 GB RAM, 16 GB zibatmiņas
  • Kamera CMOS 13.0 MP/pašiņiem – CMOS 5.0 MP
  • Īpašs enerģijas taupīšanas režīms (Ultra power saving mode)
  • Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410, 1,2 GHz četrkodolu procesors ar Adreno 306 GPU
  • LTE Cat 4 150/50 Mbps
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth v4.0, NFC
  • A-GPS, Glonass, Beidou
  • Nano-SIM
  • Nemaināms Li-Ion 2300 mAh akumulators
  • Izmēri (A x P x Dz, mm) 139.3 x 69.7 x 6.7
  • Svars (g) 123

Arī veiktspējas ziņā A5 ir stabils vidusmēra telefons. AnTuTu testa v5.6.1 rezultāts tam ir 21494, kas  ir apmēram puse no AnTuTu datubāzē ātrāko tālruņu rādītāja. AnTuTu HTML5 testa rezultāts ir 7350, bet AnTuTu Video testa  - 420. Pietiekami, lai praktiski viss darbotos bez aizķeršanās, bet par maz, lai reāli konkurētu ar flagmaņiem. Bet tas jau arī nav šī tālruņa uzdevums.

No sensoriem A5 var lepoties ar akselerometru, tuvuma sensoru (lai tuvinot tālruni, piemēram, ausij, tā nesaspaida ekrānā) un kompasu. Nav dārgākos telefonos atrodamo barometra, žiroskopiskā sensora u.c.

Lietotāja saskarne būs pazīstama citu Samsung ierīču lietotājiem jo tās uzbūve ir līdzīga. Lietojot tālruni vairākas dienas pēc kārtas, neko ļoti kaitinošu vai netīkamu tā arī neizdevās atrast. Var just, ka Samsung savas programmatūras izstrādei pieiet nopietni. Arī akumulators ar pilnu uzlādi stabili izvilks visu dienu, turklāt tā, ka pārnākot mājās pirmais darbs nebūs mesties meklēt USB lādētāju.

Attēlveidošanas iespējas nodrošina 13 MP galvenā kamera un 5 MP pašiņkamera. Tas noteikti patiks pašiņu entuziastiem, jo kaut arī nav labākais rādītājs, tomēr vidējas klases tālruņiem vēl nesen šis radītājs tipiski bija 2-3 MP. Galvenās kameras veiktspēja ir laba, tomēr pietrūkst dārgākiem tālruņiem raksturīgo režīmu, it īpaši attēla stabilizācijas video. Spriediet paši no publikācijām pievienotajiem paraugiem.

Slēdziens

Mēdz teikt, ka pirmos kucēnus jāslīcina. Samsung Galaxy A5 noteikti nav šāds gadījumus. Kaut arī tālrunis ir pirmais Samsung izstrādājums ar vienlaidu metāla korpusu, tas ir izdevies. Ir izdevis kā lielisks papildinājums jau tā sīvajai konkurencei vidējas klases tālruņu tirgus segmentā. Ja nu vienīgi cena ap 300 EUR varēja būt draudzīgāka.

Video veikums

Foto veikums


Created with Admarket's flickrSLiDR.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>