/ Datori / Parunāt ar Vatsonu par jebko

Parunāt ar Vatsonu par jebko

watson_cut
Raitis Misa uz 13/05/2014 - 11:53 uz Datori, Programmas
Daudzi jau zina, kas ir IBM Watson un zina arī to, ka tas ir uzvarējis ASV TV viktorīnā Jeopardy! labākos spēlētājus. Jeopardy! spēlētāja uzdevums ir izveidot jautājumu, kad tiek dotas vispārīgas atbildes uz jautājumu, kuru spēlētājam jāspēj izveidot.

Tagad Watson spēj analizējot pieejamo zināšanu bāzi sniegt argumentus par un pret, sarunā par jebkuru tematu. Tomēr pat šī spēja ir tālu no tā, kā darbojas mūsu prāts. Watson nespēj saprast jautājumu, kas tam uzdots. Veids, kā atbilde tiek sagatavota, ir drīzāk uzskatāms par manipulēšanu ar simboliem. Neskatoties uz to, rezultāti ir iespaidīgi un Watson noteikti ir spējīgākā mašīnā, kad runa ir par valodas analīzi un apstrādi.

Watson darbojas, grupējot vārdus statistiski saistītās frāzēs. Paralēli izmantojot tūkstošiem valodas analīzes algoritmu 15 terabaitu lielā zināšanu bāzē tiek meklētas varbūtējās atbildes. Jo vairāki izmantotie algoritmi atrod vienādu atbildi, jo šī atbilde ir ticamāka. Tā Watson 2011. gadā uzvarēja TV viktorīnā.

Šobrīd tas var spriest par jebkuru tematu. Turklāt atbildes nav vienkārši izgriezumi no pieejamas zināšanu bāzes. Tās ir veidotas dabiskā valodā, ko Watson spēj paveikt pilnīgi autonomi. Iespaidīgs rezultāts sistēmai, kas „nesaprot” jautājumu, ko tai uzdod.

Šo spēju analizēt milzīgus datu apjomus, var izmantot gandrīz ikvienā nozarē. Piemēram, var paņemt DNS paraugu no vēža pacienta audiem, salīdzināt to ar veselu audu DNS un izmantojot VISU pieejamo informāciju ieteikt labāko medikamentu kombināciju.

Watson veidots. izmantojot standarta 750 Power sērijas serverus un tā darbināšanai nepieciešamā infrastruktūra šobrīd izmaksā ap vienu miljonu ASV dolāru. Tā nav uzskatāma par augtu cenu šāda veida mākslīgajam intelektam. Turklāt aparatūras cena tuvākajos gados būtiski samazināsies.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>