/ Aerokosmoss / New Horizons sazinās ar vadības centru pēc sekmīga Plutona pārlidojuma

New Horizons sazinās ar vadības centru pēc sekmīga Plutona pārlidojuma

new-horizons-1200
Raitis Misa uz 15/07/2015 - 06:04 uz Aerokosmoss, Interesanti

Šonakt, 3:52 New Horizons uz sava lidojuma vadības centru atsūtīja pirmos telemetrijas datus, kas apliecina, ka Plutona pārlidojums bijis sekmīgs. New Horizons ir labā stāvoklī, dati ir savākti un bildes uzņemtas.

Šī pirmā telemetrijas datu pakete bija īsa un uzreiz pēc tās nosūtīšanas, zonde turpināja zinātnisko darbu, jo kaut arī nu jau attālinoties no Plutona, tā tomēr tam ir vēl stipri tuvu. Tā nespēj vienlaicīgi veikt pētījumus un sazināties ar Zemi.

New Horizons jau nosūtījusi kvalitatīvu Plutona attēlu vēl pirms uzsākt pārlidojuma fāzi, bet attēli, kam vajadzētu vadības centrā pienākt nu jau tuvāko stundu laikā būs ar vismaz 10x lielāku izšķirtspēju.

Interesanta sakritība

Plutona pārlidojums laikā diezgan precīzi sakrīt ar Mariner 4 Marsa pārlidojumu, kas notika tieši pirms 50 gadiem 1965. gada 14. jūlijā. Toreiz Mariner 4 uz Zemi nosūtīja pirmos Marsa attēlus. Domājams, ka aizkustinājums Mariner 4 lidojumu vadības centrā toreiz nebija mazāks, kā šodien New Horizons vadības centrā uzzinot, ka pārlidojums bijis sekmīgs.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>