/ Aerokosmoss / NASA izmantojot Delta II raķeti sekmīgi izvada orbītā OCO-2

NASA izmantojot Delta II raķeti sekmīgi izvada orbītā OCO-2

OCO-2_1200
Raitis Misa uz 02/07/2014 - 11:06 uz Aerokosmoss, Aktuāli

Šodien, 2. jūlijā, 12:56 pēc Latvijas laika NASA, izmantojot Delta II raķeti, uzsāka OCO-2 misiju.

NASA OCO-2 (Orbiting Carbon Observatory-2) ir pirmais NASA satelīts, kas īpaši veidots ar mērķi no kosmosa pētīt Zemes atmosfēras ogļskābās gāzes dinamiku. Satelīts ievāks datus par CO2 globālā mērogā. Tas tiks veikts ar tādu precizitāti, ka būs iespējams noskaidrot ogļskābās gāzes avotus un koncentrācijas atšķirību arī reģionālā mērogā. Satelīts ļaus precīzi novērtēt CO2 koncentrācijas sezonālās izmaiņas. Līdz šim nav precīzi zināms, kāda ir šīs gāzes globālā dinamika un tas, kā izplatās tā CO2 daļa, ko nespēj absorbēt biosfēra. Nav zināms arī precīzi cik daudz absorbē okeāni un cik sauszeme. Jaunais satelīts ļaus gūt atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.

Šāda iespēja ir kļuvusi īpaši aktuāla, jo ir skaidrs, ka atmosfēras CO2 koncentrācijas nemitīgi pieaug. Nesen, šī gada aprīlī, visās novērošanas stacijās ziemeļu puslodē CO2 koncentrācija pirmo reizi cilvēces vēsturē, pārsniedza 400ppm jeb 400 daļas uz miljonu. Pētījumi liecina, ka tik augsta ogļskābās gāzes koncentrācija Zemes atmosfērā pēdējo reizi bijusi pirms 800 000 līdz 15 miljoniem gadu.

Šis ir jau otrais NASA mēģinājums izvadīt orbītā zinātnisko satelītu, kas veiktu ogļskābās gāzes novērojumus. Pirmais satelīts – OCO, gāja bojā 2009. gada 24. februārī, kad nespēja atdalīties no nesējraķetes un sadega atmosfērā.

Arī OCO-2 palaišana nevedās gludi. Vakar starta atskaite tika pārtraukta vien 46 sekundes līdz startam, kad radās kļūme starta platformas aizsardzības un trokšņu slāpēšanas ūdens padeves sistēmā. Video

Šoreiz atdalīšanās no nesējraķetes notika veiksmīgi

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>