/ Aktuāli / Marshall London – viedtālrunis tiem, kas mīl klausīties mūziku

Marshall London – viedtālrunis tiem, kas mīl klausīties mūziku

Marshall_London_LLRNR_HeroImage-794x456.0.0
Oskars Linde uz 14/12/2015 - 11:48 uz Aktuāli, Apskats, Tālruņi

Šis ir pirmais viedtālrunis, kuru izdevusi visā pasaulē pazīstamā skaņas iekārtu kompānija Marshall. Bet neskatoties uz to, ka tas ir viņu pirmais mēģinājums, daudzi teiktu, ka šo kaķēnu slīcināt nevajadzētu.

Pirmais iespaids

Jau tikai apskatot pašu kastīti, kurā atrodas šis dārgums, var saprast, ka joki mazi. Kā saka paši ražotāji: “Viss slēpjas detaļās” un apskatot šo viedtālruni no ārpuses tam nevar nepiekrist. Maliņas caurvij krustota tekstūra, kas nodrošina labāku tvērienu. Labajā malā ir skaņas ripulītis, kas ir no misiņa un arī ir ar krustotu tekstūru. Virs tā ir ieslēgšanas/izslēgšanas poga, kas man gan prasītos zemāk, jo turot to rokā, īkšķis atrodas tuvāk skaņas ripulītim.

Augšpusē ir divas 3.5mm ligzdas, kas sniedz iespēju divatā klausīties mūziku vai skatīties video, bez liekiem pārveidotājiem. Starp ligzdām ir M-poga, kas notiek, kad uz tās uzspiež, būs aprakstīts zemāk pie sadaļas saskarne. Uz kreisās malas viedtālrunim nekā nav, bet apakšā ir microUSB 2.0 ligzda, kas atšķirībām no 3.5mm ligzdas un M-pogas nav no misiņa. Aizmugurē ir plastmasas vāciņš ar firmas logo zīmi. Tekstūra ir tāda pati kā uz Marshall pastiprinātājiem. Vāciņš ir viegli noņemams un zem tā var atrast SIM kartes un SD kartes slotus, kā arī akumulatoru uz kura ar baltiem burtiem rakstīts
LONG LIVE ROCK ’N’ ROLL.

Tehniskie parametri

 • Ekrāns: 4,7 collu IPS LCD
 • Procesors: Qualcomm Snapdragon 410, 1.2GHz Quad Core
 • Atmiņas: 16GB zibatmiņa, 2GB operatīvā atmiņa
 • Kameras: 8MP aizmugurējā ar zibspuldzi, 2MP priekšējā
 • Akumulators: 2500mAh
 • Izmēri: 149,40 x 74,70 x 9,80mm
 • Svars: 145g
 • Papildus atmiņa: microSD līdz 128GB
 • Izšķirtspēja: 1280 x 720px (312 ppi)
 • Operētājsistēma: Android 5.0.2 ar papildus Marshall lietotnēm
 • GPS: Ir
 • Bluetooth: Ir
 • NFC: Nav
 • Wi-fi tīklājs: Ir
 • Sim karte: Nano-SIM

Saskarne

Saskarnes video

Parastā Android 5.0.2 Lollipop versija ar nomainītu motīvu, fona tapeti, skaņām un ar papildus lietotnēm, kā Loopstack, universālais mūzikas atskaņotājs, Equalizer + un Rockabilly Bros, nodrošina svaigu izskatu.

Loopstack ir lietotne mūziķiem, kuru izveidojusi Single Cell Software. Tajā četros dažādos kanālos var ierakstīt un atkārtot skaņas ierakstus, kuriem var mainīt skaļumu un atbalsi. Plašāk par Loopstack šeit.

Universālais mūzikas atskaņotājs ir kas īpašs, tam es redzu pielietojumu, vienīgi, tam ir nepieciešami būtiski labojumi, jo palaižot to kopā ar Deezer, tas nefunkcionēja (to arī var redzēt videoklipā ap 5:30) . Bet ar iebūvētajiem Spotify un Soundcloud tas sadarbojās labi. Equalizer+ ir arī mūzikas atskaņotājs dziesmām, bet tikai tām, kas atrodas atmiņā.

Un Rockabilly Bros ir spēle, kurā grupai “Rockabilly Bros” ir jāpalīdz no nepopulāras grupas izsisties līdz pasaules slavai. Ir dažāda tipa uzdevumi, kā pirmais ir apkalpot visus koncerta viesus, viņiem pienesot ēdienu un padzerties.

Kameras

Ja mums latviešiem ir teiciens “laimīgie laiku neskaita”, tad attiecībā uz Marshall London viedtālruni, šķiet, ka tā ražotāji ir domājuši ko līdzīgu- “melomāni brīžus neiemūžina attēlos”, jo tieši tāda sajūta rodas lietojot kameras. Abas kameras- gan priekšējo, gan aizmugurējo- varētu saukt par ļoti vidējām un cenas grupai neatbilstošām.

Arī lietojumprogramma, kas darbina kameras ir parastā Google kameras lietojumprogramma. Nav iespējams mainīt iestatījumus - viss darbojas uz automātiskajiem iestatījumiem. Ir pieejami 5 režīmi - foto, video, panorāmas, objektīva aizmiglojums un foto sfēra. Vismaz par vienu lietu Marshall nav jāuztraucas - šo atjaunos pats Google

Marshall London kameras video paraugs

Skaņa

Ja runa ir par skaņu, tad piekasīties pie tās nevar. Skaņa ir izcila, kā arī skaļuma ziņā neviens viedtālrunis nestāv tam klāt. Izcilo skaņu rada divi skaļruni un atsevišķs Cirrus Logic WM8281 Audio Hub kodeks, kas nodrošina procesoru tieši priekš mūzikas atskaņošanas. Ar šo kodeksu iespējams arī atskaņot tādus audio failus kā FLAC.

Akumulators

Marshall London viedtālrunim nav ātrās uzlādes, bet tas, ka ar pilnu akumulatoru es varēju nostaigāt divas dienas lietojot internetu, whatsapp, mūziku.Iepriekš neviens viedtālrunis tik ilgi nebija izturējis.
2500mAh akumulators nav salīdzinoši jaudīgs, bet savienojumā ar mazu ekrānu un pamata android sistēmu, tam nav lieli enerģijas patērētāji.

Testi un veiktspēja

AnTuTu benchmark testa rezultāti bija ap 22000, kas nav augstu, bet neņemot to vērā, visus ikdienas uzdevumus tas spēja izpildīt. Arī šajā situācijā, to, ka tas darbojas labi, var attiecināt uz ekrāna izmēriem un lietojumprogrammu skaitu.
Bet arī pamata android sistēmai ir savi mīnusi - uz viedtālruņa nav iebūvētas dažādas lietojumprogrammas, kas citiem šķitīs ļoti vajadzīgas, piemēram, excel failus atvērt es nevarēju. Varbūt mazsvarīgāks fakts, bet Google spēles arī nebija uzinstalētas - to nācās darīt pašam, kaut gan citi google produkti, kā Chrome, drive, earth, Play filmas, atradās jau viedtālrunī.

Plusi

 • Premium izskats
 • Lieliska skaņas pieredze
 • Divas 3.5 mm ligzdas
 • Ilgnoturīgs akumulators

Mīnusi

 • Dārgs
 • Viduvēja kamera
 • Maz iebūvētās atmiņas
 • Pēc ilgāka laika sāk strēgt

Secinājumi

Ja pirmajā brīdī man šis viedtālrunis šķita apbrīnojams, ar savu jauko dizainu un fantastisko skaņu, tad pēc nedēļas, kuru pavadīju ar to kopā, mans viedoklis nedaudz mainījās, jo vairāk sāku pamanīt sīkumus. Piemēram, ar zvanīšanu ir ļoti interesanti - it kā uzspiežu zvanīt, nekas nenotiek vairākas sekundes, tad, domājot, ka nenospiedu, spiežu vēlreiz, bet tas pārtrauc iepriekšējo zvana mēģinājumu un atkal palieku bez zvana, bet ja vienkārši gaidu, tad nekas nenotiek. Risinājums tam bija procesa "Tālrunis" restartēšana.
Cilvēku grupa, kurai šo viedtālruni varētu piedāvāt, nav plaša. Marshall London, kā jau minēju, ir tiem, kas mīl mūziku, kā arī nodarbojas ar tās taisīšanu. Bet, vai tas varētu aizvietot mikrofonu vai skandas? Mūzikas klausīšanās patiešām ir patīkama gan ar iebūvētajiem skaļruņiem, gan austiņām, kā arī ar iebūvēto mikrofonu ierakstītās skaņas ir labas, bet diemžēl jāatzīst, ka nē - cilvēkiem, kas nodarbojas ar mūzikas producēšanu noteikti ir nopietnākas ierīces un šī ierīce varētu būt vien kā ekskluzīva rotaļlietiņa vai aksesuārs, kas papildina kāda rokera imidžu.
Ja skatās pēc aprīkojuma (izņemot skaņu), tad Marshall London ir pielīdzināms viedtālruņiem, kuru cena ir ap 200 eiro. Viduvējas kameras, parasts displejs, zems pikseļu daudzums uz collu, ļoti prasts procesors un nevienu nepārsteidzošas iebūvētās atmiņas.

Oficiālais Marshall London viedtālruņa video

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>