/ Uncategorized / Lytro Illum – gaismas lauka attēlveidotājs

Lytro Illum – gaismas lauka attēlveidotājs

lytro-illum-front_crop
Raitis Misa uz 28/04/2014 - 09:38 uz Uncategorized
Lytro spoguļkamerai līdzīgā Illum ir otrā kompānijas gaismas lauka (light-field) kamera. Tā līdzīgi kā priekšgājēja ļauj re-fokusēt attēlu pēc tā uzņemšanas. Tas nezinātājam būs līdzvērtīgs maģijai, kad pēc vajadzības var mainīt objektu, kas ir fokusā, un veikt citas darbības, ko ar parastu kameru uzņemtam attēlam nevar.

Atšķirībā no pirmās, 2011. gadā izlaistās, Lytro kameras Illum ir daudz nopietnāka tehnika. Tā pēc izskata ir līdzīga digitālajai spoguļkamerai, un tās aprīkojums ir jūtami labāks. Objektīvam ir 8x tāllummaiņa,(30 – 250mm) un konstantu f/2.0, slēdzim nostrādes laiks līdz 1/4000, ko papildina četru collu skārienjutīgs ekrāns. Jaunās kameras sensors spēj fiksēt 40 miljonus gaismas staru (ja attēlu “saspiestu” līdz standarta 2D bildei, tie būtu apmēram 5 Mpix), kas jūtami pārspēj pirmās kameras 11 miljonus. Aprēķinu raitumu nodrošina četrkodolu Snapdragon 800 procesors.

Uzņemtos attēlus var apstrādāt standarta programmās, piemēram, Adobe Photoshop un Lightroom. Te var pielāgot fokusu, veidot 3D attēlus, mainīt attēla asuma dziļumu, veidot skatu citā leņķī. Iespējas, kuras nav iespējams nodrošināt parastām un arī 3D kamerām. Uzņemtos attēlus var arī publicēt tīmeklī WebGL formātā. Pateicoties izmantotajai gaismas lauka tehnoloģijai, kas izmantojot lēcu virkni, ļauj uztvert ne tikai attēlu, bet arī gaismas staru virzienu konkrētajā ainā, iespējams, piemēram, uzņemt makro uzņēmumu, kad objekts atrodas tieši pie objektīva, bet vēlāk re-fokusēt attēlu pēc vajadzības, pat uz objektiem tālu fonā.

Iespējams, ka jaunā kamera beidzot padarīs populāru gaismas lauka fotogrāfiju, jo Illum viennozīmīgi izskatās pēc fotokameras, salīdzinot ar iepriekšējo modeli, kas bija samērā necils paralelograms.

Illium cena ir ap 1500 USD, kas nav maz salīdzinot ar pirmā modeļa 250 USD, bet arī kameru iespējas ir nesalīdzināmas. Kameras izmēri - 86 x 145 x 166 mm, bet svars ir 940 g.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>