/ Apskats / Lieliskās dvīņumāsas – Fujifilm X-A1 un Fujifilm X-M1

Lieliskās dvīņumāsas – Fujifilm X-A1 un Fujifilm X-M1

Fujifilm X-A1
Raitis Misa uz 16/06/2014 - 14:04 uz Apskats, Foto

Negadās bieži, ka rodas iespēja novērtēt divas praktiski vienādas kameras, kurām atšķirīgi ir tikai sensori un korpusa krāsas. Apskatām Fujifilm X-A1 un Fujifilm X-M1.

Gan Fujifilm X-A1, gan arī Fujifilm X-M1 to pamata variantā komplektētas ar Fujifilm Fujinon Super EBC XC 16-50mm f3.5-5.6 OIS objektīvu, kas, kaut arī pozicionēts un vadības iespēju ziņā atbilst sākuma līmeņa objektīvam (nav diafragmas manuālās iestatīšanas gredzena), tomēr ir optiski augstvērtīgs un ar platu skata leņķi, kurš atbilstoši 35 mm kamerām ir 24-76 mm.

Apskatam bija iedoti arī standarta platleņķa Fujinon Super EBC XF 27mm f2.8 un tālummaiņas teleobjektīvs Fujinon Super EBC XF 55-200mm f3.5-4.8 R LM OIS. Tie abi ir augstākas klases nekā kameras komplektā esošie.

No apskatītā kameru pāra pirmā ir izlaista Fujifilm X-M1, kas skaitās trešā Fujifilm X sērijas kamera (aiz X-Pro1un X-E1) un izveidota vienkāršāka, salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem. Kamerai nav viziera, vienīgi atlokāms ekrāns, kā arī divas režīmu iestatīšanas ripas, kas uzlabo tās vadības iespējas. Kamerai pieejams arī bezvadu tīmekļa pieslēgums, kas šad tad var lieti noderēt.

Abas kameras, kā jau iepriekšminēts, vadības un konstrukcijas ziņā ir pilnīgi vienādas. Atšķiras vien to krāsa un sensori, jo EXR attēlu veidošanas procesori abām arī ir vienādi. Taču X-A1 ražotājs izlaidis vēlāk par X-M1 un apgādājis ar 16 Mpix APS-C CMOS sensoru, kura krāsu filtrs izveidots standarta Baijera (Bayer) krāsu filtra punktu izkārtojumā. Savukārt X-M1 aprīkota ar Fujifilm X-Trans CMOS attēla sensoru, kura krāsu filtri veidoti tā, lai novērstu muarē efektu. Tādējādi atkrīt nepieciešamība pēc infrasarkanā un izplūdināšanas filtra (low-pass), kā arī iespējams iegūt asākus attēlus.

Foto

Protams, ir skaidrs, ka, veicot aparātu testēšanu laboratorijas apstākļos, iespējams atklāt starpību starp X-A1 un X-M1, taču ikdienas attēlos būtiskas atšķirības nebūs. Vēl vairāk – prasmīgi izmantojot RAW attēlu konvertēšanas un apstrādes programmu, jau tā nelielo atšķirību iespējams gandrīz neredzēt. Lai pamanītu tad atšķirības, būs vien jāpieaicina profesionāls foto pazinējs.

Ar abām kamerām uzņemto attēlu kvalitāte ir augsta, kas noteikti lielā mērā ir APS-C sensora un relatīvi augstvērtīgā objektīva dēļ. Par to varat pārliecināties, aplūkojot tālāk redzamos attēlu paraugus. Lai gan attēla trokšņi par nopietnu problēmu kļūst pie ISO 3200, tomēr arī tad attēli ir vairāk nekā lietojami. Esot mazākai jutībai, citu parametru nozīme ir lielāka.

Arī attēlu izšķirtspējas ziņā 16 Mpix ir labs kompromiss starp lielāku izšķirtspēju un tātad lielākām attēlu datnēm un zemāku kvalitāti nelielas izšķirtspējas dēļ. Turklāt ar optiku šāds sensors arī labi salāgots, tādēļ var izmantot visas objektīva iespējas (optisko kvalitāti).

Foto paraugos tālāk iespējams ne tikai ieraudzīt abu kameru veikumu ar visiem apskatam iedotajiem objektīviem, bet arī salīdzināt iegūtos rezultātus, uzņemot vienu un to pašu ainu. Attēli uzņemti, abas kameras iestatot, izmantojot vienādu ekspozīcijas parametru režīmu.

Video

Tā kā modernām kamerām video uzņemšanas iespēja ir pašsaprotama funkcija, tad arī apskatāmās kameras to spēj, turklāt kvalitatīvi.

Kā jau kameras ar APS-C izmēru sensoru, tās ļauj veidot video ainas un eksperimentēt ar asuma dziļumu tā, kā ar daudzām videokamerām nemaz nav iespējams panākt. Full HD video augstākā kvalitāte, kas pieejama, ir 30p. Tas ir labs rādītājs un nodrošina iespēju veikt arī video apstrādi, ja gadījumā tāda vēlme rastos. Taču video kvalitāte ir augsta un ikdienas vajadzībām vienīgā rediģēšana, kas varētu būt nepieciešama, ir nevajadzīgo galu nogriešana.

Video veiktspēju varat novērtēt, aplūkojot tālāk norādītos YouTube ievietotos video, kur apskatāmi ne tikai ar katru kameru un visiem objektīviem, kas bija iedoti apskatam, uzņemti video, bet arī ar Fujifilm X-A1 un Fujifilm X-M1 uzņemto video salīdzinājums. Šeit ar abām kamerām uzņemts viens un tas pats skats, abas kameras iestatot vienādā ekspozīcijas parametru iestatīšanas režīmā.

Objektīvi

Ja ar fotografēšanu nodarbojaties nopietnāk, tad ir vērts padomāt arī par papildu objektīvu iegādi, jo šīm kamerām ir iespējams mainīt objektīvus.

Apskata komplektā tika iedoti divi objektīvi, kas abi ir augstākas proves par kameras komplekta objektīviem, ko norāda arī apzīmējums XF to nosaukumā. Standarta platleņķa Fujinon Super EBC XF 27mm f2.8 galvenais trumpis ir lielā gaismasspēja f2.8. Tā ļauj uzņemt kvalitatīvus attēlus pat sarežģītos gaismas apstākļos un iekvēlināt radošo dzirksti pat tad, kad komplektā iekļautais objektīvs vairs nespēs radīt kaut cik kvalitatīvu attēlu. Uzņemto attēlu kvalitāte tad ir sagaidāma augsta.

Ja nepieciešams pietuvināt kādu tālāku objektu un tālummaiņa, pieejot tuvāk, nav iespējama, noderēs tālummaiņas teleobjektīvs Fujinon Super EBC XF 55-200mm f3.5-4.8 R LM OIS. Kā redzams, tas gaismasspējas ziņā pat pārspēj komplekta objektīvu, kas jau norāda, ka izmantojat labu mantu. Tik tiešām – attēlu kvalitāte ir lieliska. Par to varat pārliecināties, aplūkojot pievienoto foto galeriju.

Secinājumi

Ir grūti pateikt, tieši kuru kameru no šeit apskatītajām izvēlēsies fotogrāfs, kas nolēmis iegādāties kādu no tām. Ar abām uzņemtie attēli ir augstas kvalitātes, tādēļ drīzāk svarīgs ir fakts, ko vēlaties uzņemt biežāk – kādas dabas ainas vai vairāk sadzīviskas lietas. Ja dabas ainas, tad vismaz teorētiski piemērotāka ir M1, bet ja sadzīviskus attēlus, tad A1, turklāt galvenokārt tādēļ, ka tā varēsit nedaudz ietaupīt, jo A1 ir par kādiem 80 EUR lētāka.

Plusi

Kompaktas, Full HD video ieraksts, APS-C izmēru sensors

Mīnusi

Nav viziera, Ekrānā atspīd gaisma

Galvenie tehniskie dati

  • Sensors: 4896 x 3264, 16 Mpix, APS-C (23,5 x 15,6 mm), CMOS, EXR Processor II
  • Ekrāns: 3 collas, 0,9 Mpix, atlokāms
  • Video: līdz 1920 x 1080 (30p), ar stereoskaņu
  • Atmiņa: SD/SDHC/SDXC
  • Pieslēgumi: USB 2.0, HDMI, Wi-Fi
  • Izmēri un svars: 117 x 67 x 39 mm; 330 g
  • Aptuvenā cena A1: 550 EUR (ar 16-50mm f3.5-5.6 OIS)
  • Aptuvenā cena M1: 630 EUR (ar 16-50mm f3.5-5.6 OIS)

Fujifilm X-A1 un Fujifilm X-M1 foto salīdzinājums


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Fujifilm X-A1 un Fujifilm X-M1 video salīdzinājums

Fujifilm X-A1 foto veikums


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Fujifilm X-A1 video veikums

Fujifilm X-M1 foto veikums


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Fujifilm X-M1 video veikums

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>