/ Jaunumi / Just5 BLASTER 2 – jaudīgs tālrunis ikvienam

Just5 BLASTER 2 – jaudīgs tālrunis ikvienam

blaster2_yellow_12_1200
Raitis Misa uz 05/10/2015 - 04:09 uz Jaunumi, Tālruņi, Tests, Viedoklis

Just5 BLASTER 2, kopā ar savu mazāko brāli Just5 BLASTER mini, ir jaunākais papildinājums Just5 viedtālruņu piedāvājumā. Jaunais tālrunis pēc izskata gan nav atšķirams no sava priekšgājēja Just5 BLASTER, tomēr tiem ir dažas ievērības cienīgas atšķirības.

Pirms ķerties klāt tālruņa apskatam, ir labas ziņas tā nākamajiem īpašniekiem. Ar 2015. gada 5. oktobri Just5 pazemina BLASTER 2 cenu no 189 EUR uz 149 EUR (Akcija spēkā no 05.10.2015. līdz 31.10.2015.). Var teikt, ka pieejamais kļūst vēl pieejamāks.

Aparatūras ziņā Just5 BLASTER 2 no sava priekšgājēja Just5 BLASTER atšķiras maz. Redzamākās izmaiņas, kā apgalvo ražotājs ir cita, labāka kamera.

Abos modeļos ir Quad-core 1.5GHz, Cortex-A53 64 bitu procesors un te arī slēpjas lielākās atšķirības sāls. BLASTER 2 darbina Android 5.0 Lollipop operētājsistēmu, kas ir pirmā 64 bit Android. BLASTER instalētā Android 4.4.4 KitKat tātad nespēj izmantot visu tālruņa tehnisko potenciālu.

Pirmais iespaids

Man līdz šim ar Just5 tālruņiem nav bijusi liela saskarsme, tādēļ pirmajam iespaidam ir īpaša nozīme. Jāatzīst, ka tas – pirmais iespaids, kopumā ir labs. Tālruņa noformējums (kastīte un komplektācija) ir līdzīgs kā citu ražotāju produkcijai. Paša tālruņa dizains un sajūtas to lietojot ir patīkami. Arī t.s. lietotāja pieredze ir laba, var just, ka ir darīšana ar jaudīgu aparātu, ko vēlāk apstiprina arī testi.

Kādam šķitīs ērti tas, ka jau no rūpnīcas tālrunis komplektēts uzreiz ar trim dažādas krāsas aizmugures vāciņiem – melnu, baltu un dzeltenu. Arī man tas noderēja, jo Just5 sniedza atbalstu mobilo datu pārraides testam, kurā testēju trīs mobilo operatoru tīklu veiktspēju datu pārraides jomā. Tā kā testa vajadzībām bija pieejami trīs tālruņi – katram operatoram savs, tos ērti varēju atšķirt, katram uzliekot savas krāsas aizmugurējo vāciņu. Par mobilo datu testu, kad būs pabeigta datu apkopošana un analīze, būs atsevišķa publikācija.

Aparatūra

Var droši teikt, ka Just5 BLASTER 2 tehniski viens no labākajiem savas klases (nu vai kategorijas) pārstāvjiem. Par tā salīdzinoši zemo cenu, iegūstat viedtālruni ar parametriem, ko apskaudīs dažs labs dārgāka tālruņa īpašnieks:

 • Android 5.0 Lollipop
 • 64 bitu, Quad-core 1.5GHz, Cortex-A53 un GPU: MALIT760-MP2 500MHz
 • 2 GB operatīvās un 16 GB zibatmiņas, plus microSD, līdz 64GB
 • 2 Micro-SIM, Dual Standby
 • Samsung 4h5 kamera – 13 MP, 4160 x 3120 pikseļi, plus 5 MP pašiņkamera
 • 5 collu LG IPS kapacitīvs, skārienjūtīgs, HD 720x1280 ekrāns
 • Li-poly 2700mAh, izņemams akumulators
 • Paātrinājuma, tuvuma, gaismas sensori
 • HSPA 42.2Mbps, LTE CAT4 150Mbps

Veicot AnTuTu veiktspējas testu, sasniegtais rezultāts ir 32590. Kā apgalvo testa izstrādātājs AnTuTu, BLASTER 2 ir ātrāks par 99% citu iekārtu, kas testētas izmantojot šo testu. Tātad ar ātrdarbību problēmām nevajadzētu būt, un nav jau arī.

Vismaz tiem lietojumiem, ko darbināju, nebija nekādas ķeršanās vai citu kaitinošu lietu, kas liecinātu par to, ka aparāts “nevelk”.

Patīkami ir arī tas, ka tālrunī ir 16 GB iebūvētās zibatmiņas (ko ražotāji, arī Just5, pilnīgi nekorekti un nez kādēļ sauc par ROM – Read-only memory (tikai lasāma atmiņa). Runa taču ir par NAND zibatmiņu, kas pilnīgi noteikt ir gan lasāma, gan arī tajā var ierakstīt). Šķiet, ka 16 GB nav daudz, tomēr jāatceras, ka šajā cenu kategorijā daudziem tālruņiem nav pat tik.

Fakts, ka var izmantot divas SIM kartes noderēs lietotājiem, kas izmanto divu mobilo operatoru pakalpojumus, vai vienu SIM karti datiem, otru sarunām. Un izmantojot datu pakalpojumu, jāuzmanās, ka ātri neiztērējat savu datu limitu, jo BLASTER 2 LTE tīklā spēj veikt lejupielādi ar ātrumu līdz 150 Mb/s. Te varu piebilst, ka tas visdrīzāk atbilst patiesībai, priekšlaicīgi atklājot šī gada mobilo datu testu absolūti labāko lejupielādes rezultātu, kas LMT tīkla sasniegts tieši ar BLASTER 2. Tas ir 125,59 Mb/s.

Enerģija

Brīžos, kad tālrunis veica kādus smagākus uzdevumus, piemēram, speedtest.net tīkla veiktspējas testu, tālrunis pamatīgi sakarsa. Pāris gadījumos, pēc īpaši aktīvas testēšanas, pat izleca paziņojums, ka akumulatora temperatūra esot pārāk liela. Tomēr jāapzinās, ka tas notika apstākļos, kad tālruņa akumulators tika burtiski izrīts pāris stundu laikā. Šādā režīmā var pārkarsēt gandrīz jebkuru tālruni, jo enerģija, kas lielākoties pārvēršas siltumā, kaut kur taču ir jāliek.

Runājot par akumulatoru, tā 2700 mAh ir pietiekami, lai normālā ikdienā, ar pilnu uzlādi, pietiktu visai dienai un vakarā mājās pārnākot, pirmā aktivitāte nebūtu mesties pievienot tālruni lādētājam. Nedaudz neērti ir tas, ka akumulatora uzlāde nenotiek tik ātri, kā varētu vēlēties. Ja akumulators ir patukšs, tā aizņems vairākas stundas. Tiesa, tas ir arī likumsakarīgi, jo lādētājs nodrošina 1A uzlādes strāvu, kas uzskatāms par standartu šīs klases tālruņiem. Te varētu ieteikt ražotājam padomāt par iespēju nākamajos viedtālruņu modeļos paātrināt uzlādes procesu. Un vēl ērtāk būtu, ja būtu iespējama induktīvā uzlādēšana bez vadiem.

Kameras un ekrāns

BLASTER 2 aprīkots ar divām kamerām – galveno 13 MP, ko ražojusi Samsung un, kas papildinātā ar LED gaismu, un pašbilžu uzņemšanai domātu 5 MP kameru, kas kā jau pieņemts, raugās no ekrāna plaknes.

Par pašbilžu kameru daudz ko teikt nav. Tā ir. Nedaudz pārspīlējot – bildes taisa un pat cilvēkus var atšķirt vienu no otra un pazīt. Stipri tipiski šajā segmentā.

Lielākas uzmanības vērta ir galvenā 13 MP kamera. Pie tās gan ir jāpiešaujas, bet kad to izdarīsiet, uzņemtie attēli būs pieņemamas kvalitātes. Interesanti, ka lielākajā izšķirtspējā, kas ir 13 MP, attēlu malu proporcijas ir 4160x3120, kas atbilst 4:3 formātam. Tātad fotosensors visdrīzāk nav veidots izmantošanai tieši mobilajā tālrunī, kur ekrāna proporcijas ir 16:9. Protams ir foto režīms, kurā uzņemti attēli aizpilda tālruņa ekrānu – 9.5 MP, 4096x2304, 16:9.

Uzņemot attēlus, reizēm gadās, ka pieviļ autofokuss. Īpaši, ja ir sliktāks apgaismojums, bet atkal, tas ir tipiski praktiski visu tālruņu kamerām.

Ir pieejami vairāki foto režīmi, arī panorāmas un t.s. dzīvā attēla. Interesants ir HDR foto režīms, kas tiešām palielina uzņemto attēlu dinamisko diapazonu. Spriediet paši, aplūkojot attēlu paraugus.

Video kvalitāte ir laba, bet ne izcila. Principā tāda, kādu sagaidām. Video kvalitātes iestatījumi ir skopi. Iespējami četri video kvalitātes līmeņi – zema, vidēja, augsta un ēēēēm, augsta. Izmantojot otro augsto kvalitāti (šķiet, ka tai jābūt labākajai) var uzņemt Full HD, 1920x1088 @ 30 video.

GFF (Glass - Film - Film) struktūras, HD 720x1280 izšķirtspējas, LG ražots IPS LCD ekrāns ir pietiekami gaišs, lai kaut ko varētu saredzēt arī spilgtā saulē. Turklāt, ir iespējams ieslēgt automātisku spilgtuma regulēšanu, kas darbojas labi un ir ērti situācijās, kad, piemēram, no āra ienāk telpā utt. Attēla detalizācija ir pietiekami augsta, jo kaut arī 5 collu ekrāns ar HD izšķirtspēju nevar lepoties ar rekordlieliem PPI rādītājiem, tomēr šo pikseļu dotajā 5 collu laukumā vienalga ir gandrīz miljons, kas nav maz – 293.72 PPI. Izvēlīgs lietotājs teiks, ka tas tomēr nav arī daudz, un sava taisnība šī brīža mārketinga pārvaldītajā realitātē viņam būs, bet tas ir jautājums par cenu, ko katrs ir gatavs maksāt.

Kaut arī ekrāna stikls ir cietināts, tomēr lai to pasargātu no skrāpējumiem, iesaku izmantot aizsargplēvi, kas nopērkama gan Just5 veikalā, gan arī mobilo tīklu operatoru (vismaz Bite un LMT) veikalos un kioskos. Nav jau tā, ka ekrāns ļoti skrāpētos, bet ilgāk lietojot mini-švīkas tajā rodas. Kāpēc no tā nepasargāties?
Video un arī vairāk attēlu paraugu atradīsiet materiāla beigās.

Orientēšanās telpā

Ņemot vērā rezonansi, ko lietotāju vidū izraisījuši kāda populāra navigācijas risinājuma izmantošanas aspekti, nolēmu pārbaudīt, kā tad īsti tas darbojas BLASTER 2. Īsā atbilde ir – darbojas. Waze var uzinstalēt un tā darbojas bez problēmām. Nedaudz interesantāks ir jautājums par koordinātu iegūšanu no A-GPS. Arī tas darbojas visumā labi, tomēr bija daži gadījumi, kad GPS, ja tā var teikt, uzkārās un to atdzīvināt varēja vien visas aplikācijas, kas to izmanto aizverot, bet vienā gadījumā (tas gan aktīvi, vairāk kā mēnesi lietojot trīs tālruņus) tālruni vajadzēja pārstartēt.

Atgriežoties pie Waze izmantošanas jāsecina, ka uz lielceļa, kur nosacītais horizonts ir relatīvi zems, navigācija problēmas neradīs. Orientējoties, piemēram, Vecrīgā, kur nosacītais horizonts ir salīdzinoši augstu (tātad “redzams” mazāks GPS pavadoņu skaits), navigācija būs aptuvenāka. Piemēram, pa Zirgu ielu ejot no Doma uz Līvu laukumu, koordinātes tika nofiksētas no Doma laukuma izejot un atjaunotas tikai ieejot Līvu laukumā. Mazliet neērti, bet ne vairāk, jo orientēties principā varēja.

Secinājumi

Ja veicot viedtālruņa izvēli ir svarīgi, lai tas būtu jaudīgs un labi spētu veikt visas pamata lietas, ko ikdienā vajag, šķiet būs grūti atrast tālruni, kas labāk par Just5 BLASTER 2 atbilst prasībām. Tālrunis ir vienkāršs lietošanā un pateicoties ražotāja rūpīgi izvēlētai konfigurācijai, ir tieši tāds, kādu varētu vēlēties. Papildu pluss – ja par tālruni ir kas sakāms, tā veidotājus var sastapt tepat Latvijā. Un, protams, cena. Diez vai par, apskatot specifikāciju, jāsaka nieka 149 EUR, Latvijas veikalos varēsiet nopirkt kaut ko, kas kaut nedaudz līdzinās Just5 BLASTER 2.

Ar Just5 BLASTER 2 uzņemto attēlu paraugi

Ar Just5 BLASTER 2 uzņemto video paraugi

4 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

4 Komentāri
 • 13/10/2015

  Paldies , izsmeļoši, varbūt var arī kādu šādu apskatu par mazāko brāli Blaster mini?

  dev
  Reply
  • 22/10/2015

   Domāju, ka var. Parunāšu ar Just5.

   Raitis Misa
   Reply
 • 23/10/2015

  Paldies par apskatu, bet ir skaidrs, ka autors to ilgi nelietoja. Par just5 blaster 2 akumulatora problēmām un pēkšņu izlādi nav rakstīts. Arī nav nevienas bildes, kas tiktu taisīta iekštelpās. Laikam just5 prasīja tās potenciālajiem klientiem nerādīt.

  Valerijs
  Reply
  • 28/10/2015

   Tiem trim tālruņiem, kurus testēju pēkšņa izlādēšanās nenotika, bet ja tāda problēma ir, iesaku doties pie Just5 un to risināt. Akumulatoru, domāju, samainīs.
   Par bildēšanu iekštelpās. Ar telefona kamerām testa attēlus iekštelpās neuzņemu un arī ar citām kamerām praktiski ne. Skaidrs taču, ka tur nekāda labā bilžu kvalitāte nebūs. Nav jēgas izcelt pašsaprotamo. Gluži pretēji, esmu dzirdējis sliktas atsauksmes par Just5 kamerām, tādēļ centos paradīt, ka piešaujoties un prasmīgi lietojot, var uztaisīt pa kādai tīri feinai bildei.

   Raitis Misa
   Reply