/ Apskats / Grozi kā gribi jeb Acer Aspire R13 apskats

Grozi kā gribi jeb Acer Aspire R13 apskats

222
Oskars Linde uz 08/04/2015 - 08:24 uz Apskats, Datori, Jaunumi, Tests

Jauns, moderns un jaudīgs konvertējams portatīvais dators ar 13 collu skārienjūtīgu ekrānu no kompānijas Acer – Asus R13.

Mūsu rokās nonākušais modelis ir aprīkots ar jaudīgu Intel Core i7 2GHz procesoru un 8GB LPDDR3 RAM atmiņu, kā arī ar 512 GB SSD iekšējo atmiņu. Ir pieejami arī citi modeļi ar i5 procesoru vai ar lielāku iekšējo atmiņu. Ekrāns pa diagonāli ir 13.3 collas liels ar WQHD, pārklāts ar Corning® Gorilla® stiklu. Kopā ir iespējami 10 skāriena punkti uz ekrāna. Uz datora uzstādīta Windows 8.1 operētājsistēma, kas labi saprotas ar konvertējamu datoru. Svara ziņā tas nav smags, tikai 1.5 kg. Tā kā, to ir iespējams pārveidot kā planšeti, tad salīdzinot ar planšetēm, datora svars tomēr ir daudz lielāks.

Kompānijai ļoti patīk eksperimentēt un domāju, ka šis modelis ir sanācis ļoti veiksmīgs. Jaunā U veida enģe ļauj ekrānam griezties pa 180 grādiem, šī eņģe nekrīt acīs un lieliski pilda savu funkciju. Tā kā ir divi punkti, kuros notiek rotēšana- gan pie ekrāna malām, gan eņģes otrā pusē, tad iespējas kā pagriezt ekrānu ir ļoti dažādas. Kā norādīts uz uzlīmes, kas ir uz datora paneļa, ir 6 pozīcijas kā var salocīt jauno Aspire R13:

 • Kā parastu piezīmjudatoru ar klaviatūru
 • Ezel pozīcijā, kad ekrāns ir tuvāk lietotājam, bet klaviatūra arī ir pieejama
 • Pozīcijā, kad ekrāns ir nolocīts pāri klaviatūrai un skārienjūtīgajam panelim, ļaujot darboties tikai ar pašu ekrānu
 • Planšetes pozīcijā, kad dators ir aizvērts, bet ekrāns ir pagriezts uz ārpusi
 • Telts tipa pozīcijā, kad to ir iespējams lietot kā planšeti šaurās telpās
 • Prezentācijas pozīcijā, kad tas ir novietots kā piezīmjudators, tikai ekrāns ir pagriezts otrādi, lai skatītājiem būtu redzams tikai ekrāns

Saskarnes

Kreisajā pusē atrodas divi USB 3.0 porti, HDMI un 3.5mm ieejas
Labajā datora pusē ir viens USB 2.0 ports, SD ports, strāvas ieeja un ieslēgšanas poga.

Klaviatūras

Klaviatūras taustiņi viegli spiežās, gaišais apgaismojums zem taustiņiem tumsā ļauj viegli atrast nepieciešamos burtus un labi izskatās. Tas, ka “Delete” taustiņš neatrodas augšējā, labajā stūrī un tas, ka “Caps Lock” un “Escape” taustiņi ir ļoti mazi, man sagādāja neērtības.
Klaviatūru uz paša skārienjūtīgā ekrāna ir ar lieliem burtu izmēriem, aizņemot gandrīz pusi no visa ekrāna, to arī ir iespējams uzlikt režīmā, kad burti ir sadalīti ekrāna malās, lai vieglāk būtu rakstīt, turot datoru rokās kā planšeti.

Skaļruņi

Divi skaļruņi ir izvietoti datora apakšā labajā un kreisajā pusē. Skaļruņi sniedz pietiekoši lielu skaļumu, bet skaņas kvalitāte attiecībā pret produkta cenu, manuprāt, ir par zemu.

Ventilācija

Ventilācija arī atrodas apakšā. Ievēroju, ka kreisā pusē dators vairāk karsa pie ventilatora, it īpaši tas bija novērojams, kad izmēģināju dažādas videospēles.

Skārienpaliktnis

Skārienpaliktnis ir pelēks, gluds, bez apzīmējumiem kreisajam klikšķim, tāpēc no sākuma var paiet brītiņš, kamēr pierod pie tā, kur tas atrodas. Krāsas ziņā tas neatšķiras no pārējās paneļa pelēkās krāsas. Darboties ar šo skārienpaliktni ir viegli, vienīgi tā augšdaļā ir grūtāk veikt klikšķi.

Pildspalva

Acer klāt šim datoram papildus piedāvā iegādāties pildspalvai līdzīgu rīku- Aspire Active Stylus, kura paredzēta datorgrafikai, rakstīšanai un citām darbībām. To darbina viena AAAA baterija un tai nav nepieciešams nekāds papildus draiveris, bet uz citām ierīcēm tā nestrādā, tikai uz R13, Switch 11 un 12. Spiežot un velkot līnijas, dators pat uztver, cik stiprs ir spiediens un pēc tā, piemēram, programmā Fresh Paint, var novērot līnijas biezuma izmaiņas.
Turot Stylus tuvu ekrānam un piespiežot tuvāko taustiņu uz tās, atveras izvelne, kura piedāvā īsceļus uz OneNote, Fresh Paint, Acer Screen Gasp, Sticky Notes, Windows Journal un tās iestatījumiem.
Strādāt ar Stylus ir viegli, vienīgi tā par dažām milisekundēm atpaliek no reālā pildspalvas vilciena, kas traucē ātri zīmejot vai rakstot.

3DMark tests

3DMark testa Cloud Gate 1.1 rezultāti ir redzami attēlā. Tie diezgan precīzi atbilst datora videospēļu sniegumam. Ar šo komplektāciju ir iespējams lieliski pildīt ikdienas darbus un spelēt pavecākas videospēles uz vidēju izšķirtspēju. Jaunākās videospēles, kā, piemēram, Call of Duty: Ghosts, nav iespējams pavilkt ar Intel HD Graphics 4400 grafisko procesoru, it īpaši, ja ir tik augsta izšķirtspēja- 2560x1440 pikseļi.

Baterija

Pati kompānija kā vienu no datora plusiem min tā 3,220mAh bateriju, kas patiešām spēj izturēt diezgan ilgi. Salīdzinot ar konkurentiem kā Lenovo Yoga 3 Pro, vidēji pārlūkojot tīmekli iztur 6 stundas, vai Toshiba Satellite Click 2 Pro, kas vidēji iztur 5,5 stundas, Aspire R13 spēj izturēt vidēji 7,5 stundas, kas ir gandrīz pilna darba diena.

Secinājumi

Kompānija Acer ir parūpējusies, lai R13, ar savu spīdīgo pelēko krāsu, 6 pārveidojamām pozīcijām un jaudīgo procesoru, šķistu pievilcīgs daudziem. Bet cenas barjera ir salīdzinoši augsta un ne visi spēj pieņemt "interesanto" U veida enģi, kas var šķist nepilnīga

Plusi
Laba veiktspēja
Ilgi tur baterija
Ātrs SSD disks
Pārveidojams ar skārienjūtīgu ekrānu

Mīnusi
Pārāk augsta cena
Sylus nenāk līdzi komplektā
Lietojot datoru kā planšeti, trūkst mājas pogas
Zema skaņas kvalitāte, pat neskatoties uz to, ka Dolby

2 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

2 Komentāri
 • 10/04/2015

  “Mīnusi – Pārāk augsta cena” – Es nevaru ieraudzīt, kur ir cena…?

  Mārtiņš
  Reply
  • 12/04/2015

   Skatoties salidzini.lv apkopotos Latvijas interneta veikalu piedāvājumus, Acer Aspire R13 cena svārstās no 979 līdz 1119 Eiro.

   Reply