/ Apskats / GoPro HERO4 Session – kubs aizrautīgiem cilvēkiem

GoPro HERO4 Session – kubs aizrautīgiem cilvēkiem

CHDHS-101_main2_1200_ists
Raitis Misa uz 20/10/2015 - 20:16 uz Apskats, Foto, Video

Katrs, kuram ir bijusi kaut neliela saskarsme ar GoPro kamerām, zina, ka tās ir veidotas kā taisnstūra paralēlskaldņi ar tam piestiprinātu objektīvu. Tā tas tiešām bija vēl nesen, līdz GoPro izlaida GoPro HERO4 Session – kuba formas kameru, kas ir mazāka un vieglāka par visām GoPro, kas līdz šim sastaptas. Kā saka paši GoPro – vienkāršota GoPro (GoPro, simplified).

Tomēr nepārsteidzieties ar secinājumiem. Vienkāršots nenozīmē to, ka kamera var paveikt maz, tas nozīmē, ka to ir vieglāk un ērtāk izmantot. Kamera spēj uzņemt visus GoPro standarta (nu sauksim tos tā, jo GoPro ir savs video fiksēšanas standartu komplekts) video līdz 1080p60 ieskaitot un bildēt līdz 8 MP bildes.

Citi interesanti video režīmi ir 1440p30 un 720p100. Foto bez standarta režīma var uzņemt arī dažādās sērijās. Vai nu pa bildei ik 0,5 līdz 60 sekundes, vai arī vienu sekundi – 10 bildes sekundē.

Kameras iestatījumus var mainīt izmantojot pašas kameras slēdža un aizmugurē izvietoto pogas, bet tas nav īpaši ērti. Daudz ērtāk režīmus mainīt ir izmantojot viedtālruņa aplikāciju vai tālvadības pulti.

Ja režīmi tomēr nav jāiestata, tad papildu uzpirkties nevajag. Vienreiz nospiežot kameras slēdža pogu tā ieslēdzas un sāk uzņemt video vai foto sēriju (atkarībā no tā, kas iestatīts noklusējumā). Otrreiz nospiežot slēdža pogu uzņemšana tiek pārtraukta un kamera izslēdzas. Jā, tas tiešam ir tik vienkārši.

Atšķirībā no savām sugas māsām, Session ir ūdensdroša līdz 10 m bez papildu ietvara, kā citām GoPro kamerām. Tas ir ļoti ērti. Vienīgā problēma – lēcas aizsargstikls ir nedaudz izvirzīts (ietvaram jau arī ir, bet to samainīt ir lētāk, nekā visu kameru) un laika gaitā var saskrāpēties. Tomēr stikls ir ciets un rūpīgi apejoties gan jau kalpos ilgi.

Atšķirībā no citām GoPro, Session akumulators ir iebūvēts kamerā. Droši vien tādēļ, ka ūdensdroša ir pati kamera, bez papildu ietvara. Ar vienu akumulatora uzlādi pietiekot divām stundām. Ikdienā darbojoties jāatzīst, ka par to, cik enerģijas palicis akumulatorā jādomā nebija. Kaut arī neveicu dienu garas aktivitātes, tomēr bija situācijas, kad bez uzlādes mēreni aktīvi darbojos vairākas stundas.

Uzņemšana

Jau tā vieglo uzņemšanu atvieglos salīdzinoši jaunais (Session nav pirmā, kam tas ir) vāja apgaismojuma automātiskais (Auto Low Light) režīms, kas ļaus pāriet no saules ēnā un atpakaļ neveicot parametru iestatīšanu.

Savukārt Protune režīms ļaus izmantot papildu video uzņemšanas režīmus, kas ļaus radīt profesionālākus video.

Interesanti, ka Session ir divi mikrofoni. Viens priekšā, otrs aizmugurē. Tas ir noderīgi, piemēram, uzņemot video stiprā vējā. Skaņa tiek ņemta no mikrofona, kas atrodas kameras aizvēla pusē, tādējādi mazinot vēja izraisītos skaņu efektus.

Tā kā kamera ir kuba formas, to tās ietvarā, kas paredzēts stiprināšanai pie statīva, nesam-nūjas utt., var ievietot arī kājām gaisā. Tas nekas. Kameras orientācijas sensors nodrošina to, ka video nebūs ar kājām gaisā uzņemts. Tiesa jāvairās kameru ietvarā ielikt uz sāna. Tad gan šis sensors neglābs un būs uzņemts vertikālais video, bet vertikāls video ir kas tāds, ko vajadzētu aizliegt ar likumu.

Runājot par statīviem, nūjām, stiprinājumiem utt., HERO4 Session ir savietojama ar visiem GoPro un citu ražotāju izstrādājumiem, kas GoPro kamerām paredzēti. Tātad, ja saimniecībā jau ir kāda GoPro un stiprinājumu komplekts, tie derēs.

Izmantojot Wi-Fi un Bluetooth, var izmantot viedtālruņa aplikāciju GoPro App. Tā ļauj ne tikai iestatīt Session parametrus, bet arī kalpo kā skatu meklētājs. Tas ir ērti. Visi rakstā atrodamie video un foto paraugi uzņemti izmantojot GoPro App.

Ja kameru nepieciešams vadīt no lielāka attāluma, noderīga būs tālvadības pults – Smart Remote3. Tā ļauj vadīt kameru no attāluma līdz pat 180 m.

Kas vēl?

Nelies ekrāniņš kameras virspusē ataino galvenos parametrus un parāda kādā režīmā kamera darbojas. Te redzams arī cik enerģijas atlicis.

Protams, neiztiek bez GoPro režīma diodēm. Sarkanā un zilā diode atrodas gan kameras priekšā, gan aizmugurē.

Kāpēc nav 4K?

Manuprāt HERO4 Session veidota kā klasiska brīvā laika un piedzīvojumu kamera. Tās mērķis nav uzņemt digitālo kino utt. Šim mērķim GoPro ir citas kameras. Galu galā HERO4 Black Edition spēj uzņemt pilnvērtīgu 4K video, nevis kā tās priekšgājējas, tikai ātru 4k kadru sēriju. HERO4 Session galvenais uzdevums ir ķert momentus un šī mērķa sasniegšanai noderēs gan kameras nelielie izmēri un svars, gan arī tas, ka tai nav nepieciešams papildu ietvars. Ir dzirdēts, ka labi video sanāk, piemēram, turot kameru mutē (es gan nemēģināju). Droši vien, ka tā. Saprotams, ka nevienu citu no esošajām GoPro mutē nepaturēsi, nu ja tā nav īpaši trenēta.

Nūja-kloķis-statīvs

Apskatam kamera tika iedota komplektā ar GoPro 3-Way rokturi. Tas ir trīs vienā nūja-kloķis-statīvs. To var izmanto kā ērtu 19 cm garu rokturi, izstiept par 50.8 cm garu nūju vai izmantot kā statīvu. Interesanti, ka statīva funkciju nodrošina no kloķa izņemams trijkājis, ko var pievienot 3-Way vai izmantot atsevišķi.

Secinājumi

HERO4 Session nav režīmiem bagātākā GoPro, tomēr tai piemīt visas GoPro kameru labās īpašības. Un tā ir vienīgā GoPro, ko var vienkārši iebāzt kabatā un ļoti nebažīties, ka tai kas notiks. Un neliels kubs ar kuru tvert aizraujošus un interesantus mirkļus vienmēr būs līdzi.

GoPro HERO4 Session video paraugi

GoPro HERO4 Session attēlu paraugi

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>