/ Foto / Canon rada 250 megapikseļu sensora prototipu

Canon rada 250 megapikseļu sensora prototipu

Canon_CMOS_sensor-1200
Raitis Misa uz 22/09/2015 - 07:17 uz Foto, Jaunumi

Canon radījusi APS-H izmēra CMOS sensoru ar 250 miljoniem pikseļu. Sensora fiziskais izmērs ir 29.2x20.2mm un tas ir nedaudz lielāks par to, kas uzstādīts EOS 1D Mark IV kamerā – 27.9x18.6mm. Sensora malu proporcija pikseļos ir 19580x12600.

Sensora prototips ir pilnībā funkcionāls un Canon pat ir izveidojusi prototipa kameru ar to. Optikas funkciju pilda Canon EF 35mm F1.4 USM objektīvs. Faktiskais fokusa attālums tātad ir 35 mm x 1.3 ~ 45 mm (APS-H palielinājuma koeficients). Ar šo kameru uzņemtā, 18 km attālumā lidojošas lidmašīnas attēlā, varot salasīt tekstus uz tās sāniem.

Lai šādas izšķirtspējas fotosensors būtu praktiski izmantojams, ir jāvar ātri nolasīt datus. Canon inženieri ir uzdevumu augstumos arī šajā ziņā. Sensora datus iespējams pilnībā nolasīt piecas reizes sekundē – 1,25 miljardus pikseļu sekundē. Tātad ar šo senosu pat iespējams uzņemt video ar pieciem kadriem sekundē un 250 MP izšķirtspēju.

Canon apgalvo, ka neskatoties uz nelielajiem pikseļu izmēriem, attiecība signāls-troksnis ir laba un ir iespējams izmantot arī lielus ISO.

Nav gan īsti skaidrs, ko ar šādu sensoru varētu iesākt. Diez vai tas ir praktiski izmantojams spoguļkamerās. Vismaz šobrīd, tik augstu izšķirtspēju praktiski nevajag. Canon speciālisti kā iespējamos lietojumus redz specializētas novērošanas sistēmas vai kādus īpašus mērinstrumentus.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>