/ Apskats / Canon PowerShot G1 X un G1 X Mark II – liela sensora kompaktkameras

Canon PowerShot G1 X un G1 X Mark II – liela sensora kompaktkameras

canon-powershot-g1-x-mark-ii-1200
Raitis Misa uz 27/02/2015 - 15:04 uz Apskats, Foto, Video

Ja esat digitālās spoguļkameras (DSLR) īpašnieks un lietotājs, pat pašā kompaktākajā variantā (iespējams, atskaitot kameru ar pankūk-objektīvu), piemēram, EOS 100D ar Tamron 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO, kas nenoliedzami ir spējīgs komplekts, tomēr izmēra ziņā pārspēs jebko, ko varētu iedomāties ielikt pat lielā kabatā. Citādi ir ar Canon PowerShot G1 X un G1 X Mark II. Tās abas diezgan komfortabli ievietojās manas ziemas vējjakas kabatās, viena vienā, otra otrā. J Salīdzinu divas komapaktkameras ar lielu sensoru (18.7 x 14 mm).

Uzbūve

Jau no pirmā acu uzmetiena redzams, ka Canon PowerShot G1 X (izlaista 2012. gada janvāri) un G1 X Mark II (izlaista 2014. gada februārī) atšķiras ievērojami. Lielākās uzreiz pamanāmās atšķirības ir:

  • G1 X ir atlokāms un grozāms, bet G1 X Mark II ir tikai atlokāms, toties skārienjutīgs ekrāns;
  • G1 X ir optiskais skatu meklētājs ar dioptriju regulētāju, kas gan nodrošina neprecīzu attēla kadrējumu, tādēļ nav īpaši efektīvi izmantojams, bet G1 X Mark II skatu meklēšanai izmantojams tikai ekrāns;
  • G1 X režīmu pārslēgšanas ripai ir otrais līmenis (otra ripa), kas ļauj ātri regulēt ekspozīcijas kompensāciju, kas ir ērti, G1 X Mark II šādas iespējas nav;
  • G1 X zibspuldze no kameras korpusa izbīdās vertikāli un ir fiksēta, G1 X Mark II zibspuldze izlec no korpusa un ir brīvā piekarē – tā pagriežama jebkurā leņķī pa kameras garāko asi;
  • G1 X objektīva vāciņš ir atsevišķi uzliekams, turklāt nav saistīts pie siksnas ar kaprona pavedienu, kā mēdz būt, tātad viegli nozaudējams, savukārt G1 X Mark II ir iebūvēts diafragmas tipa automātiskais objektīva aizsargs;
  • G1 X vadības diski izvietoti virzientaustiņā kameras aizmugurē un zem rādītājpirksta pie slēdža pogas, bet G1 X Mark II – virzientaustiņā un ap objektīvu
  • Nevienai no kamerām nav iebūvēta GPS, kas šodien jau sāk kļūt par sava veida trūkumu. Toties G1 X Mark II ir iebūvēts Wi-Fi, kas G1 X nav.

Kameru galvenie parametri:

Parametrs

Canon PowerShot G1 X

Canon PowerShot G1 X Mark II

Maksimālā izšķirtspēja

4352 x 3264

4160 x 3120

Pikseļu skaits

14 MP

13 MP

Sensora tips un izmērs

CMOS, 1.5″ (18.7 x 14 mm)

CMOS, 1.5″ (18.7 x 14 mm)

ISO

Auto, 100 – 12800

Auto, 100 – 12800

Optiskā tālummaiņa (35mm ekvivalents)

28–112 mm

24–120 mm

Gaismasspēja

f:2.8-5.8

f:2.0-3.9

Svars, izmērs

534 g, 117 x 81 x 65 mm

553 g, 116 x 74 x 66 mm

Aptuvenā cena EUR ar PVN

600

700

Ikdienā nedaudz ērtāka ir G1 X Mark II, jo izslēgtā stāvoklī tā ir mazāka un objektīva vāciņš ir iebūvēts, tātad to nevar pazaudēt. Ir pat sajūta, ka konstruktori, veidojot G1 X Mark II, ir īpaši centušies to padarīt kabatā vieglāk ievietojamu. Pat ja ne, tas tomēr ir izdevies.

Abu kameru sensoru izmērs ir vienāds un, salīdzinot ar “prastām” kompaktkamerām, ir liels – vien nedaudz mazāks (par apmēram 20%) par APS-C izmēru sensoru. Tiesa G1 X Mark II attēliem izmanto par vienu MP mazāk. Bet tas nav iemesls, kāpēc G1 X Mark II, uzņemot tumsā, ir jūtami pārāka par savu vecāko māsu G1 X. Galvenais iemesls kādēļ šādu kameru ir vērts iegādāties ir to objektīva gaismasspēja. G1 X Mark II objektīvs platleņķa stāvoklī ir ļoti dzidrs – f2.0. Jāatzīst, ka arī G1 X rādītājs – f2.8 nav slikts. Lai iegādātos objektīvu ar līdzīgu gaismasspēju DSLR kamerai, var nākties šķirties no naudas summas, kas līdzvērtīga G1 X Mark II cenai un vairāk.

Interesanta G1 X Mark II nianse ir, ka fotografējot 3:2 un 4:3 attēla proporcijām, attēliem ir vienāds tuvinājums. Tas panākts no 15 MP sensora attēliem izmatojot vien 13 MP, pārējos pikseļus digitāli “apcērtot” tā, ka pie vienāda tuvinājuma sensora laukumā reizē ievietojas gan 3:2, gan arī 4:3 attēls.

Nu un, protams, WiFi. G1 X Mark II ir gan WiFi, gan arī NFC. Šīs bezvadu komunikāciju formas ļauj ne tikai uzņemto aši iestumt savā soc-kontā citiem par prieku, bet arī ļauj kameru attāli kontrolēt.

Veicot kopēju novērtējumu var teikt, ka G1 X Mark II ir vairākos veidos mazliet uzlabota G1 X. Tiesa, iespējams, ka tieši šie šķietami nelielie uzlabojumi ir padarījuši G1 X Mark II par kameru, kuras iegādi ir vērts apsvērt pat nopietnāk nekā G1 X iegādi tās izlaišanas brīdī.

Uzņemšana

Izņemot salīdzinošos testus, kuru veikums apskatāms zemāk, lielāko tiesu fotografēju un uzņēmu video tieši ar G1 X Mark II, jo galu galā G1 X jau reiz ir pabijusi manās rokās.

Jau drīz top skaidrs, ka konstruktīvās izmaiņas, kas sākumā radīja bažas ir ar minimālu ietekmi. Tā atlokāmais, bet negrozāmais ekrāns nerada problēmas uzņemt dažādās situācijās, arī pašiņu var uzņemt labi. Būtiski netraucē arī fakts, ka G1 X Mark II nav ekspozīcijas kompensācijas diska. Šo iestatījumu, kad nepieciešamas var ātri izmainīt pateicoties G1 X Mark II skārienjutīgajam ekrānam, kas vispār atvieglo visu parametru iestatīšanu.

Foto uzņemšana, it īpaši platleņķa uzņēmumiem var sagādāt baudu un pat aizraut, jo kamera spēj uzņemt labu bildi pat ļoti sliktos apgaismojuma apstākļos. Attēla stabilizācija darbojas tik efektīvi, ka kameru vienkārši turot rokās, iespējams uzņemt pat ar ekspozīcijas laiku 1 s. Tas ir iespaidīgi.

Video uzņemšana norit gludi, bet vērojamas tipiskās problēmas, kas vājā gaismā vajā visas kontrasta autofokusa kameras – iestatīt asumu reizēm izdodas ar lielām grūtībām. Tas redzams arī dažos video, kas redzami šajā publikācijā. Video kvalitāte ir augsta, jo savu lomu jau atkal spēlē f2.0 objektīvs un lielais sensors, kas kopā ļauj savākt un attēla radīšanai izmantot daudz vairāk gaismas, kā parastas kompaktkameras jelkad varēs. Tiesa video ierakstā būs dzirdama tikai mono skaņa jo šis rādītājs abām kamerām ir vienāds – tām ir tikai viens mikrofons.

Redzamie video paraugi uzņemti ejot un parāda abu kameru optiskās stabilizācijas veiktspēju. Īpaši jāizceļ G1 X Mark II veikums.

Kam piemērotas

Canon PowerShot G1 X Mark II un nedaudz mazākā mērā, arī G1 X ir piemērotas vairākiem potenciāliem lietojumiem. Pirmkārt jau kā nopietna vienīgā kamera foto entuziastam, kas vēlas kameru ar lielu sensoru, bet zina, ka ar objektīvu mainīšanu neķēpāsies. Piedāvātais tālummaiņas diapazons, kaut arī neliels, tomēr pārspēj budžeta klases DSLR objektīvus ar tālummaiņu 18 – 55mm un daudz vājākiem gaismasspējas rādītājiem.

Kameras noderēs arī kā rezerves aparāts cilvēkiem, kas ikdienā aktīvi darbojas foto jomā, bet profesionālo tehniku budžeta iespējas iegādāties neļauj. G1 X Mark II būs laba rezerve gadījumos, ja entuziastu līmeņa DSLR kas atgadīsies.

Ja vēlaties iegādāties kompaktkameru ar plašām iespējām, G1 X Mark II ir laba kandidāte. Vienīgi pirkumu sarakstā uzreiz jāiekļauj arī otru akumulatoru, jo ar vienu, dienu ilgām aktivitātēm, var nepietikt.

Canon PowerShot G1 X Mark II interesantākie video paraugi

Canon PowerShot G1 X Mark II foto veikums


Canon PowerShot G1 X vs PowerShot G1 X Mark II video salīdzinājums



Canon PowerShot G1 X video veikums



Canon PowerShot G1 X Mark II video veikums


0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>