/ Bizness / 930 Mbps ātrums mobilajā tīklā

930 Mbps ātrums mobilajā tīklā

lmt-930
Reinis Zitmanis uz 30/06/2017 - 12:45 uz Bizness, Tests

LMT uzstāda tehnisku ātruma rekordu ar jaunu Nokia staciju

Īsumā: Klātienē demonstrējot jauno Nokia bāzes staciju ar veiktspējīgāko ātrgaitas interneta programmatūru, šodien LMT (Latvijas Mobilais Telefons) tīklā uzstādīts Baltijas mobilā interneta ātruma rekords.
Pateicoties jaunajām interneta tehnoloģijām, mobilā interneta ātrums LMT tīklā sasniedzis teju 1 Gbps jeb 930 Mbps, ierindojot Latviju starp pasaules līdervalstīm mobilā tīkla sasniegumos ceļā uz 5G.
Būtiski saprast, ka šis ir rezultāts kontrolētos apstākļos, bez tīkla noslodzes, bez iekārtu konkurences, turpinot jau iesākto sadarbību starp LMT un NOKIA, ceļā uz 5G tīkla izveidi, vispirms Rīgā, pēc tam pārējā Latvijā.

Šis ir ceļa sākums un skaidrs, ka sākotnējie eksperimentāli sasniegtie ātrumi nebūs tādi ikdienas situācijā, kad būs gan atbilstoša noslodze, gan racionāls - izmaksu, trafika, caurlaidības u.c. faktoru īpatsvars, kas ļaus vai neļaus "tāpat vien" šos 930 Mbit/s piedāvāt visur. Droši vien, ka Rīgas centrā, ja mēs sasniegsim punktu, kur IoT reāli strādās ar transporta satiksmes plūsmām u.c., šāda slodze un ātrums arī varētu būt.

Tas ir paziņojums. Un labi, ka tādi ir, jo mēs esam mazliet "sašļukuši" ar iepriekšējiem pasaules vidējo sakaru ātrumu kritumiem, kas mūs - sakaru ātruma lielvalsti Latviju ir nometuši no kādas 5. vietas pasaulē uz padsmito. Jo beidzot infrastruktūrai ir slodze! Mēs vienkārši lietojam vairāk. "Always On" apstākļos un pieaugot iekārtu skaitam uz vidējo iedzīvotāju jāatzīst, ka pie investīcijām, ko šajā tirgū ir racionāli ieguldīt, tas mūsu interneta ātrums galīgi nav slikts. Tieši otrādi.

Jebkurā gadījumā, ilgi gulēt uz ātruma lielvalsts lauriem droši vien nebija iespējams, jo attīstītas valstis ar saviem tirgus izmēriem un investīcijām šādā vai savādākā veidā mums aizies priekšā, jo tur ir a) tirgus; b) nauda ko investēt. Skaidrs, ka arī citur infrastruktūra nemitīgi tiek atjaunota un mums "tā vienkārši" vairs šos rādītājus saglabāt nebūs iespējams.
Juris BindeLMT Prezidents
Ātrums ir tikai viens no vairākiem tīkla kvalitātes parametriem, taču tas simboliski iezīmē Latvijas iespējas būt starp mobilo sakaru līderiem pasaulē. Tehnoloģijas un gudri cilvēki ir mūsdienu nafta un zelts. Lai izmantotu šīs priekšrocības, LMT strādā pie jaunās paaudzes 5G tīkla attīstības, nodrošinot modernākās iespējas uzņēmējiem un iedzīvotājiem inovatīvu produktu izstrādē. Latvijai ir jākļūst par Viedvalsti
Jebkurā gadījumā, jāsaka paldies gan LMT, kas meklē sadarbības iespējas, gan NOKIA, kas ir izvēlējusies mūs kā (stratēģisku partneri tehnoloģiju testēšanā vai trusīšus jaunu produktu izmēģinājumam) valsti, kur izmēģināt un veidot 5G tīklu. Kāpēc pie mums, nevis Somijā? Nezinu. Varbūt mums ir visas nepieciešamās frekvences un atļaujas, bet citur vēl nav, varbūt jāuzteic LMT vīru spējas lobēt tieši Latviju TeliaSonera grupas ietvaros, bet varbūt vajag veicināt arī uzņēmuma vērtību un inovāciju tēlu. Galu galā, jautājums par LMT pārdošanu vai apvienošanu ar Lattelecom laiku pa laikam joprojām uzpeld. Lai nu kā, Latvijas tēls ārzemēm kā IT un mobilo sakaru lielvalsts, sabiedrība, StartUp vide būs tikai ieguvēji.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>