/ Bizness / Microsoft Partneru konferencē secina – Latvija ir mākoņpakalpojumu izmantošanas lielvalsts

Microsoft Partneru konferencē secina – Latvija ir mākoņpakalpojumu izmantošanas lielvalsts

microsoft-partneru-konference-2016
Reinis Zitmanis uz 27/09/2016 - 09:10 uz Bizness, Jaunumi, Noderīgi, Viedoklis

Esam līderos un atpaliekam vien.. jā, atkal no igauņiem


Latvija ir viena no līdervalstīm mākoņpakalpojumu izmantošanā Centrālās un Austrumeiropas 15 valstu reģionā, atpaliekot tikai no Igaunijas, liecina Microsoft Partneru konferencē publiskotā informācija par mākoņpakalpojumu īpatsvaru kompānijas un tās partneruzņēmumu kopējā pakalpojumu klāstā.
Renāte StrazdiņaMicrosoft Latvia vadītāja
Šodien, 4. industriālās revolūcijas laikmetā, ikviens uzņēmums ir digitāls uzņēmums. Mums jāizvēlas, vai būt tiem, kas digitālo transformāciju virza un vada, vai tiem, kas tikai seko līdzi tās plūsmai. Tie uzņēmumi, kas pirmie izdomās, kā ar tehnoloģijām mainīt savu biznesa modeli un darba ikdienu, viennozīmīgi būs veiksmīgāki.
Mēs esam uz pareizā ceļa. Šobrīd Latvija ir sevi stabili pieteikusi Centrālās un Austrumeiropas 15 valstu reģionā, kurā esam starp līderiem mākoņpakalpojumu izmantošanā,” piebilst Strazdiņa. “Latvijā Microsoft ekosistēmu veido 500 partneru uzņēmumu, ar kuriem kopā mēs gan maināmies paši, gan palīdzam mainīties klientiem. Esmu gandarīta, ka gan mūsu partneruzņēmumi, gan daudzi citu nozaru uzņēmumi Latvijā ir starp “digitālajiem čempioniem”, kas nebaidās izmantot mākoņpakalpojumu lielo potenciālu savu biznesa mērķu sasniegšanā.

Mākoņpakalpojumi ir pieejami dažādām nozarēm

Viens no interesantākajiem piemēriem tam, kā mākoņpakalpojumi var transformēt pat ļoti tradicionālu nozari, ir avioindustrija. Lidmašīnu motoru regulāras tehniskās pārbaudes ir obligāti nepieciešams, taču resursietilpīgs darbs. Izmantojot Azure risinājumu, kas ļauj tiešsaistē monitorēt motoru tehniskos datus, kā arī datu analīzes un prognozēšanas rīkus, lidmašīnu motoru ražotājs Rolls Royce var ļoti savlaicīgi plānot visu servisa funkciju veikšanu. Tas palīdz ietaupīt laiku un izveidot jaunu biznesa modeli, pārdodot ne vairs motoru, bet tā faktiskās darbības laiku.

Saskaņā ar McKinsey Global Institute datiem šobrīd starp gatavākajām digitālajai pasaulei ir tādas industrijas kā IKT, mediji, finanses un apdrošināšana, kā arī konsultāciju pakalpojumi. Bet tādās jomās kā enerģētika, valsts pārvalde, izglītība vai mazumtirdzniecība ir vēl daudz darāmā digitālās attīstības virzienā.

Microsoft partneru balvas šogad tika pasniegtas septiņās nominācijās.

“Microsoft Gada partnera” titulu šogad ieguva SQUALIO, kas strauji paplašinājis savu darbību ne tikai Latvijā, bet arī savās filiālēs astoņās valstīs.

“Šis novērtējums ir atskaites punkts mērķtiecīgam un sistemātiskam komandas darbam, par ko milzīgs paldies! Pēdējais gads uzņēmumam ir bijis dinamisks un izaicinājumiem pilns — jauna zīmola izveide un jaunu tirgu apguve ir tikai medaļas redzamā puse. Mēs ikdienā daudz strādājam, lai nostiprinātu savu ekspertīzi, būtu konkurētspējīgi un mūsu klienti saņemtu arvien labāku servisu,” tā SQUALIO valdes loceklis Gatis Ošs.

Uzņēmums Egate kļuva par uzvarētāju nominācijā “Mākoņpakalpojumu nodrošinātājs”. Egate šogad tika atzīts par straujāk augošo partneri ar plašāko klientu portfeli “Mākoņa risinājuma sniedzēju” programmā, kurš izmanto vairumtirgotāja uzturēto programmu.
Titulu “Microsoft Dynamics risinājumu partneris 2016” ir ieguvis Elva Baltic par ievērojamiem panākumiem eksporta tirgos, bet Belam Rīga ar vairākiem lieliem komunikāciju platformu projektiem finanšu sektorā šogad kļuva par uzvarētāju nominācijā “Skype darbam un komunikāciju risinājumu partneris”.
Nominācijā “Veiksmīgākais Office 365 risinājums MVU biznesam” uzvarēja Datorzinību centrs, bet titulu “Microsoft apmācību partneris” šogad ieguva Baltijas datoru Akadēmija.
Nominācijā “Par paveikto Microsoft iepriekšējā finanšu gadā” apbalvoti vairumtirgotāji ALSO un TVG, kuri ne vien paši strauji pilnveidojas un attīstās, bet sniedz arī nenovērtējamu atbalstu citu partneru izaugsmē.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>