/ Apskats / XTAR DRAGON VP4 Plus – lādētājs, kas lādē gandrīz visu

XTAR DRAGON VP4 Plus – lādētājs, kas lādē gandrīz visu

Dragon-1200
Raitis Misa uz 03/05/2017 - 10:12 uz Apskats, Ierīces

Ja esat dažādu iekārtu un ierīču, kam nepieciešami akumulatori, lietotājs, itin bieži nākas saskarties ar dažādām problēmām. Apskatām universālu akumulatoru lādētāju XTAR DRAGON VP4 Plus, kas spēj daudz vairāk nekā tikai uzlādēt akumulatorus.

XTAR DRAGON VP4 Plus manās rokās nonāca, pateicoties kompānijas North Technology Group atbalstam. Iepazīstot DRAGON VP4 Plus iespējas brīžiem likās, ka nemaz nav iespējams, ka viena iekārta to visu tiešām var paveikt. Izrādījās, ka ar nelieliem izņēmumiem tiešām var, bet par visu pēc kārtas.

Četru kanālu lādētājs paredzēts Li-Ion, Ni-MH, Ni-Cd akumulatoru uzlādēšanai. Tas kalpo arī kā testeris, kas ļauj precīzi nomērīt akumulatora spriegumu un iekšējo pretestību. Tas arī spēj uzlādēt 11.1V / 3s akumulatoru paku un, izmantojot tajā ievietotajos akumulatoros esošo enerģiju, var kalpot kā USB PowerBank dažādu iekārtu uzlādei.

DRAGON VP4 Plus var iestatīt, ka tas veic uzlādi ar 0.5A, 1A vai 2A strāvu. Ir pieejams arī testa režīms un atjaunošanas režīms. Pirmajā tiek veikta akumulatora uzlāde – izlāde – uzlāde, precīzi noskaidrojot tā ietilpību.  Atjaunošanas režīms ļauj Ni-MH akumulatorus atbrīvot no t.s. atmiņas efekta. Tas tiek veikts tos vairākkārt izlādējot un uzlādējot.

Plaša informācija par notiekoši redzama lielā, izgaismotā LCD ekrānā. Par to, ka akumulatora uzlāde pabeigta, paziņo ar skaņas signālu. Arī par nepareizu akumulatora ievietošanu uzzinām ar pīkstiena palīdzību. Kā apgalvo ražotājs, lādētāja korpuss izgatavots no ugunsdroša materiāla. Tātad tam nevajadzētu izraisīt ugunsgrēku, pat ja kaut kas noiet riktīgi greizi. Dedzināt gan nemēģināju, bet gan jau plastmasa tiešām ir nedegoša.

Iepazīstam

Tehniskie dati:

  • 1 – 4 Li-Ion / Ni-MH / Ni-Cd akumulatoru uzlāde;
  • Savietojamība:
  1. Li-Ion: 10440, 14500, 14650, 16340, 17335, 17500, 17670, 18350, 18490, 18500, 18650, 22650, 25500, 26650, 32650;
  2. Ni-MH / Ni-Cd: AAAA, AAA, AA, A, SC, C, D;
  3. 11.1V / 3S Battery pack;
  • 4 neatkarīgi uzlādes kanāli;
  • 3 uzlādes strāvas režīmi – 0.5A (lādējot 4 akumulatorus) / 1A (lādējot 4 akumulatorus) / 2A (lādējot 2 akumulatorus 1. un 4. kanālā);
  • Ar 11.1V / 3s portu Dragon var uzlādēt bateriju paku ar 1A strāvu ar balansa principu, kas nodrošinās to, ka visi elementi pēc uzlādes būs vienlīdz pilni;
  • Testa režīms (uzlāde – izlāde – uzlāde): precīzi nosaka reālo akumulatora kapacitāti;
  • Ar testera palīdzību pirms uzlādes iespējams izmērīt akumulatora iekšējo pretestību un spriegumu;
  • 3 krāsu LED indikatori, kas informē par katra kanāla apstrādes statusu: sarkans – atpazīst, aktivizē, lādē; zila – izlāde, testa režīms, atjunošanas režīms, USB izejas statuss; zaļš – gaidīšanas režīms, uzlādes beigas, reversa polaritāte;
  • 3 pogas, kas ļauj iestatīt iekārtas un krāna režīmu;
  • Saudzīga TC /CC / CV uzlādes metode paildzina akumulatoru kalpošanas laiku;
  • Aizsardzība pret pārkaršanu (maksimālā darbības temperatūra pat pie 2A uzlādes strāvas nepalielinās vairāk nekā par 15°C);
  • Reversās polaritātes aizsardzība;
  • Aizsardzība pret īssavienojumu, pārlādi un pilnīgu izlādi;
  • 0V aktivizācijas funkcija, kas spēj atdzīvināt vecus akumulatorus;
  • Xtar VP4 Plus izgatavots no ugunsdroša materiāla.

Komplektā ietilpst: Xtar Dragon VP4 Plus Premium lādētājs, 100 – 240V strāvas adapteris, mašīnas strāvas adapteris, testeris ar USB ieeju, ceļojumu soma, instrukcija.

Pirmais, ko vēlējos pamēģināt bija USB PowerBank režīms. Pieslēdzot lādētāja USB portam ar apzīmējumu “smart”, max 2.4A tālruni, tiešām sākas tā uzlāde. Tomēr, kad atvienoju barošanas bloku, tālruņa uzlāde neturpinās, kaut arī lādētājā ievietoti divi AAA akumulatori. Arī ievietojot četrus AA, nekas nenotiek. Tas ļauj secināt, ka USB PowerBank funkcija darbojas tikai izmantojot 11.1V / 3s akumulatoru paku. To vēlāk arī apstiprināja NTG, piebilstot, ka funkcija darbojas arī izmantojot Li-Ion akumulatorus. Šis, protams, ir loģiski, tomēr būtu jauki, ja iekārta darbotos kā USB PowerBank arī izmantojot 1.2 V akumulatorus.

Lai izmantotu testera funkciju speciālam USB portam, kas izmantojam tikai šim mērķim, pievieno testera taustus. Tie ir līdzīgi kā multimetriem, tikai to gali nav asi, bet plakani un ar atsperi. Atspere ļauj mērāmo akumulatoru kārtīgu saspiest starp plaknajiem taustu galiem, tādējādi nodrošinot labu elektrisko kontaktu. Mērot akumulatora parametrus, ekrānā mainās tā sprieguma un iekšējās pretestības mērījumu rezultāti. Šie mērījumi ļauj novērtēt akumulatora stāvokli un grupēt līdzīgos, lai izvairītos no situācijas, kad lietojot vairākus akumulatorus komplektā, kāds jau ir tukšs, kamēr citos vēl ir enerģija.

Akumulatoru uzlādes un arī testa un atjaunošanas funkcijas darbojas kā solīts. Akumulatori tiek uzlādēti, notestēti, ekrānā parādot to reālo ietilpību, ko iespējams iegūt, tikai izlādējot pilnībā, pielādētu akumulatoru, un Ni-MH arī atjaunoti, tiešām palielinot to reālo tilpumu. Tiesa atjaunošana aizņem diezgan ilgu laiku, bet tas raksturīgi ne tikai šim lādētājam, bet arī citiem, kas to spēj un ar ko man ir bijusi darīšana.

Diemžēl manā rīcībā nav 11.1V bateriju pakas, tādēļ tās uzlādi notestēt nevarēju. Atkrita arī USB PowerBank funkcijas iepazīšana. Bet gan jau, ka tas viss darbojas. Nav redzam iemesla, kādēļ lai tā nebūtu.

Iekārts parametros lepni, ir rakstīts, ka tā spēj atdzīvināt akumulatorus pat tad, ja tie ir izlādēti līdz 0 V stāvoklim. Man ir pāris šādu akumulatoru, un tos tad arī izmantoju šīs funkcijas izmēģinājumam. Jāatzīst, ka tas nebija veiksmīgi. Kaut arī šie akumulatori iekārtā nostāvēja vairāk nekā diennakti, to spriegums tā arī palika 0 V. Tas nepārsteidz, jo uz šo akumulatoru ievietošanu DRAGON VP4 Plus nenoreaģēja. Tātad var spriest, ka iekārtas elektronika nemaz “nezināja” par to, ka tajā ievietoti šādi galīgi vāji akumulatori. Šīs aizdomas apstiprina arī tas, ka iebūvētais testeris šos akumulatorus “nesajuta”, neuzrādot ne spriegumu, ne arī iekšējo pretestību.

Ergonomiski lādētājs veidots veiksmīgi un tā lietošana ir ātri apgūstam un ērta. Vienīgā lieta, kas man šķita nedaudz neērta, ir akumulatoru ievietošana tā, lai tiem būtu labs elektriskais kontakts ar lādētāju. Ir akumulatori, kuriem negatīvā pola gals nav izvirzīts uz āru un gadās, ka tas pret uzlādes spaili atspiežas ar plastmasas apvalku, nevis metāla daļu. Lielas neērtības gan tas nesagādā, jo arī šādus akumulatorus var “pierunāt” uzlādēties, vien nedaudz pagrozot ar pirkstu.

Vēl, to gan novērtējot “uz tausti”, nešķiet, ka ir ievērots solījums, ka ātrās lādēšanas režīmā akumulatoru temperatūra palielinās vien par 15°C.

Secinājumi

XTAR DRAGON VP4 Plus ir spējīgākais akumulatoru lādētājas, kādu esmu lietojis. Tas spēs uzlādēt gan jūsu fotoaparāta zibspuldzes akumulatorus, gan tos, ko izmantojat radio vadāmajā rotaļlietā, gan arī elektroniskās cigaretes Li-Ion akumulatorus. Vēl vairāk, varēsiet ieviest kārtību savā akumulatoru saimniecībā, izmantojot iekārtas testera funkciju. Un ja jums ir drons ar 11.1 V/3S akumulatoru paku, uzlādēsiet arī to. Diemžēl lielākas akumulatoru pakas uzlādēt, visdrīzāk nevarēsiet, bet tas, diez vai ir liels trūkums, ņemot vērā patiesi iespaidīgās XTAR DRAGON VP4 Plus iespējas.

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>