/ Apskats / Tamron SP 15-30mm f2.8 Di VC USD – augstas proves tālummaiņas platleņķis entuziastiem

Tamron SP 15-30mm f2.8 Di VC USD – augstas proves tālummaiņas platleņķis entuziastiem

SP 15-30mm 2.8 Di VC USD-1200
Raitis Misa uz 20/07/2015 - 19:46 uz Apskats, Foto, Tests, Viedoklis

Kad jānovērtē kāda augstas proves manta, vienmēr ir nelielas šaubas par to vai visu izdosies novērtēt objektīvi. Izņēmums nav arī jaunais Tamron SP 15-30mm f2.8 Di VC USD platleņķa objektīvs.

Lai izmēģinātu labu objektīvu, noteikti nepieciešama arī laba kamera. Ar Canon laipnu atbalstu izdodas tikt pie Canon EOS 7D Mark II, kas pati par sevi ir apskatīšanas vērta un to tuvākajā laikā arī centīsimies izdarīt.

Jau no objektīva nosaukuma ir skaidras daudzas lietas. Tā tālummaiņas diapazons ir no 15-30 mm. Objektīvs domāts pilna 35 mm kadra kamerām, bet arī EOS 7D Mark II ar APS-C  sensoru, to pielikt var un šeit problēmu nav.

Vēl ir skaidrs, ka objektīvs ir dzidrs – tā gaismasspēja f2.8 ir nemainīga visā tālummaiņas diapazona. Lielā gaismasspēja noteikti patiks ainavu fotogrāfiem un krēslas/nakts fotogrāfijas entuziastiem. Apzīmējums SP (Super Performance) nenoliedzami liek saprast ka šis ir entuziastu un profesionāļu objektīvs.

Interesanti ir tas, ka objektīvam ir optiskā attēla stabilizācija (VC). Tas nav tipisks rādītājs platleņķa objektīviem un pastāv pat uzskats ka no tā nav liela labuma. Acīmredzami Tamron tā neuzskata. Tamron SP 15-30mm f2.8 Di VC USD esot pirmais f2.8 īpaši plata leņķa objektīvs ar attēla stabilizāciju.

Citas uzbūves īpatnības

Lai uzņemtie attēli būtu asāki un ar mazākiem optiskajiem kropļojumiem Tamorn izstrādājusi īpašu XGM (eXpanded Glass Molded Aspherical) asfērisko lēcu. Tā kombinācijā ar vairākiem LD elementiem lieliski ierobežo hromatisko aberāciju un attēla kropļojumus, kas ir visu platleņķa objektīvu problēma.

Tā kā objektīva konstrukcija lielās izliektās galvenās lēcas dēļ (kā gan citādi to plato leņķi lai aptver) nepieļauj filtru izmantošanu, laba lieta ir speciālie pārklājumi, ko Tamron lieto veidojot SP 15-30mm f2.8 Di VC USD. To nosaukumi ir eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) un BBAR (Broad-Band Anti-Reflection). BBAR pret-atstarošanās filtrs ir īpaši pielāgots platleņķa objektīviem, bet eBAND pārklājums labi novērš iekšējos atstarošanās efektus.

Un jā. Objektīvs veidots tā, lai būtu noturīgs pret mitrumu un putekļiem. Tā notiekti ir laba īpašība mantai, kas maksā savus 1300 EUR.

Darbībā

Praksē lielā gaismasspēja tiešām liek par sevi manīt, it īpaši uzņemot telpās. Vēl patīkamāk ir tas, ka tā ir nemainīga visā tālummaiņas diapazonā. Tātad visi ekspozīcijas parametri, it īpaši ja tie smalki pielāgoti kādai situācijai, paliek nemainīgi.

Jāatzīst, ka principā aplams ir uzskats, ka platleņķa objektīvam optiskā stabilizācija nav nepieciešama. Jā, uzņemot labā gaismā, varbūt tiešām tā lielu pienesumu nedod, bet fotografēt jau gribās arī tad, kad gaisma ir vājāka. Ja ir ieslēgts VC un uzņem ar tuvinājumu 15 mm, asus attēlus var iegūt pat ar ekspozīcijas laiku 0,5 sek. Pie 30 mm laiks ir nedaudz mazāks – kādas 0,3 sek. Bet apmēram katrs desmitais attēls ir izmantojams pat pie ekspozīcijas 1 s. Tas ir visnotaļ iespaidīgi un noteikti nebūtu iespējams bez optiskās attēla stabilizācijas.

Diemžēl testam neizdevās sadabūt pilna kadra sensora kameru. Diemžēl tāpēc, ka izmantojot kameru ar APS-C sensoru, attēlos vinjetes nav. Tas nozīmē, ka attēli ir vienādi gaiši no centra, līdz pat stūriem. Zinātāji apgalvo, ka arī 35 mm sensora gadījumā vinjete ir neliela. Profesionāļi (no tīmekļa smeļoties ziņas) pat apgalvo, ka vispār ir vien daži objektīvi, kas kadra izgaismojuma vienmērīguma ziņā var sacensties ar SP 15-30mm f2.8 Di VC USD. Tas noteikti ir uzskatāms par iespaidīgu sasniegumu.

Ja nebūtu jau bijusi darīšana ar Tamron platleņķa objektīviem, nedaudz dīvains šķistu objektīva vāciņš, kas atgādina ne pārāk dziļu kaķa piena bļodiņu. Tas tāpēc, ka vāciņam jānosedz izliektā ārējā lēca un iebūvētās saules blendes lapiņas. Efektīvākais risinājums – uzmaucams objektīva vāciņš ar platām malām.

Verdikts

Īpašību kopums, ko skaidrības pēc uzskaitīšu vēlreiz – f2.8 visā tālummaiņas diapazonā, optiskā attēla stabilizācija (vienīgais f2.8 platleņķa tālummaiņas objektīvs ar tādu), nebaidoties šī vārda – izcila attēlu kvalitāte, it īpaši APS-C kamerām, ko papildina pieņemama cena –  ap 1300 EUR, padara SP 15-30mm f2.8 Di VC USD par vienu no labākajiem tālummaiņas objektīviem.

Kā raksta kāds profesionālis un apskatnieks, iepazīšanās ar Tamron SP 15-30mm f2.8 Di VC USD lika mazliet pacelties uzacīm, un tās mazliet paceltas ir vēl tagad.

Ar Tamron SP 15-30mm f2.8 Di VC USD & Canon EOS 7D Mark II uzņemtu attēlu paraugi Flickr

Sadarbībā ar: Focus Nordic un Canon

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>