/ Aerokosmoss / Mars One, Hermanis, Parīzes opera – lielisks ansamblis

Mars One, Hermanis, Parīzes opera – lielisks ansamblis

Mars-One-1200
Raitis Misa uz 08/12/2015 - 18:07 uz Aerokosmoss, Interesanti, Jaunumi

Šķiet, kas gan varētu būt kopīgs Mars One, Alvim Hermanim un l'Opéra Bastille Parīze. Ja pēdējie divi “sajaucas” diezgan labi, tad Mars One šķiet te neiederas nu nekādi...

Tomēr tā nav. 8. decembrī pirmizrādi Parīzes Bastīlijas operā piedzīvo Alvja Hermaņa iestudējums franču komponista Hektora Berlioza dramatiskajai leģendai “Fausta pazudināšana”. Šī uzveduma iedvesmojis Mars One projekts un tā astronautu kandidāti.

“Mars One ir ļoti lepni, ka Parīzes opera ir izvēlējusies savā uzvedumā tik plaši izmantot Mars One stāstu,“ uzsver Bass Lansdorps, Mars One izpilddirektors un līdzdibinātājs. “Marss būs cilvēces pirmās mājas ārpus Zemes. Un šis solis saistīts ne tikai ar zinātni un tehniku, bet arī ar mākslu, un šī sadarbība to lieliski ilustrē”.

Režisors Alvis Hermanis saskatījis veidu kā “Fausta pazudināšanas” leģendai dot modernu pieskārienu. Interesanti, ka “20. gs. Fausta tēlu” Hermanis saskatījis ģeniālā zinātnieka Stīvena Hokinga personā. Tieši Hokings bieži uzsvēris nepieciešamību veikt pilotējamus Saules sistēmas pētījumus. Šajā kontekstā Hermanis, iedvesmojoties no Mars One projekta, paudis cilvēces kopš senlaikiem loloto ekstremālo sapni, kas kūda pamest šīs pasaules dzīvi [un doties uz Marsu].

Iestudējumā, kas savu skatītāju ved patiesi fantastiskā ceļojumā, izmantoti arī NASA, EKA u.c. vizuālie materiāli.

Video: LTV materiāls par uzvedumu

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>