/ Aerokosmoss / Lidosta “Rīga” sagaida savu 60 miljono pasažieri

Lidosta “Rīga” sagaida savu 60 miljono pasažieri

IMG_6121_1200
Raitis Misa uz 19/04/2017 - 11:57 uz Aerokosmoss, Jaunumi

Starptautiskā lidosta “Rīga” trešdien, 19.aprīlī, sagaidīja savu sešdesmit miljono pasažieri kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas – Kurtu Almkvistu (Curt Almquist), kurš lidostā ieradās ar nacionālās aviokompānijas airBaltic reisu no Stokholmas.

Lidosta “Rīga” savu 60 miljono pasažieri sagaidīja ar sarkano paklāju un deju ansambļa “Daiļrade” stalto dejotāju goda sardzi, simbolisku deju Rīgas Franču liceja deju kolektīva “Auseklītis” izpildījumā un dāvanām - īpaša dizaina ceļojumu koferi un lidostas privilēģiju programmas RIX Club karti. Nacionālā aviokompānija airBaltic Kurtam Almkvistam dāvināja sertifikātu lidojumam biznesa klasē, savukārt lidostas sadarbības partneri  - TAV Airports Holding pārstāvis Latvijā SIA TAV Latvia un holdinga meitas uzņēmums AS Riga Airport Commercial Development (ATU Duty Free), kurus pārstāvēja reģionālais menedžeris Hakans Uzunosmanoglu (Hakan Uzunosmanoglu), sveica laimīgo pasažieri ar dāvanu groziem un dāvanu karti.

“Aviācijas nozare ir viena no tām nozarēm, kas Latviju pasaules kartē ik gadu padara aizvien redzamāku un sasniedzamāku. Tai ir būtiska loma tautsaimniecības attīstībā mūsdienu globālajā ekonomikā. Kopš valsts neatkarības atgūšanas ir sasniegts 60 miljonu apkalpoto pasažieru slieksnis, kas parāda vērienīgos soļus pretī lidostas izaugsmei. Līdz ar to varu droši apliecināt, ka šodien mēs akcentējam un novērtējam vienu no Latvijas veiksmes stāstiem, ar ko lepojamies,” uzrunā klātesošajiem norādīja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

“Ik stundu lidosta Rīga apkalpo vairāk nekā 600 pasažierus – vidēji 18 000 pasažieru dienā, gandrīz pusmiljonu pasažieru mēnesī. Jaunākie dati liecina, ka šogad lidostu “Rīga” saviem ceļojumiem jau izmantojuši vairāk nekā 1,4 miljoni pasažieru - par 5% vairāk nekā pagājušajā gadā. Lidosta attīstās stabili un mērķtiecīgi – aug ne tikai pasažieru skaits, bet, kas ir vēl būtiskāk, paplašinās maršrutu tīkls, savienojamība, un aizvien pieaug to pasažieru skaits, kuri Rīgas lidostu izmanto kā aviosatiksmes mezglu, lai dotos uz tālākiem galamērķiem Āzijā, Eiropā un Skandināvijā,” uzsvēra starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Nacionālās aviokompānijas izpilddirektors Martins Gauss savukārt norādīja: “airBaltic turpmāk kāpinās pasažieru pieauguma tempu Rīgas lidostā – šovasar mēs atveram 12 jaunus lidojumu maršrutus un piedāvāsim par 15% vairāk aviobiļešu. Mūsu klientiem Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos austrumos tas nozīmē vairāk lētu lidojumu biļešu ceļojumiem uz jauniem, pievilcīgiem galamērķiem.”

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>