


Mobilo tālruņu lietotājiem, kurus biedē doma neatgriezeniski pazaudēt savas sakaru ierīces, ir iespēja izmantot „slepenu” programmatūru, kas informē pazaudētā vai nozagtā tālruņa īpašnieku ikreiz, kad kāds tālrunī aktivizē svešu SIM karti.
Iepriekš ieinstalēta mobilajā tālrunī, „PhoneBAK” programmatūra analizē ievietoto SIM karti, un, atpazīstot to kā „svešu”, uz ieprogrammētu tālruņa numuru izsūta slepenu SMS ar zagļa tālruņa numuru un neatpazīstamās SIM kartes identifikācijas numuru (IMSI). Tas ļauj tālruņa likumīgajam īpašniekam sazināties ar zagli un „palūgt” atdot nozagto mantu. Ar īsziņas palīdzību atsūtītās detaļas var lieti noderēt arī policijai.
Pēc aptuvenām aplēsēm, Latvijā ik mēnesi tiek nozagti pāris tūkstoši mobilo tālruņu. Izmantojot „PhoneBAK”, cerības atgūt zaudēto ierīci no 0 palielinās līdz 8, vērtējot pēc 10 punktu sistēmas. Tik atzinīgi šo programmatūru novērtējuši lietotāji ārvalstīs.
Iespēja savos tālruņos izmantot „PhoneBAK” tagad ir arī Latvijas iedzīvotājiem, jo ar šā gada janvāri to nodrošina SIA „Promoteus”.
„Mobilo tālruņu zādzību apkarošanas iniciatīvai būtu jānāk no valsts un tiesībsargājošo struktūru puses, taču pašlaik nekas neliecina par aktīvu šī jautājuma risināšanu. Mobilo sakaru operators LMT saviem klientiem garantē nozagtā tālruņa bloķēšanu un liegumu tā izmantošanai savā tīklā, tomēr tas neliedz izmantot zagto tālruni citu operatoru tīklos. Daudzi cietušie samierinās ar pāridarījumu un pat nevēršas policijā, lai pieteiktu zādzību, jo necer vairs savu mobilo kādreiz ieraudzīt. Tādēļ, lai radītu papildus drošību un viestu cerību salīdzinoši dārgu mobilo ierīču lietotāju vidū, palīgā nāk „PhoneBAK,” skaidro SIA „Promoteus” direktors Aivars Eglītis.
Uz doto brīdi „PhoneBAK” lieliski darbojas ar Windows Mobile aprīkotajos mobilajos plaukstdatoros un ar Symbian S60 operāciju sistēmu aprīkotajos mobilajos tālruņos (piemēram, Nokia N70). Kā zināms, šīs gudrās mobilās ierīces sevī var glabāt lietotājam ļoti svarīgu informāciju – kontakti, adreses, pieejas kodi un paroles, dokumenti un faili, kā arī personīgā un biznesa informācija. Tās nonākšana svešās rokas dažubrīd nebūtu pieļaujama. Pēc lietotāja vēlēšanās, „PhoneBAK” paredz iespēju izdzēst informatīvo saturu, kad tālrunī tiek ievietota sveša SIM karte.
www.phonebak.lv
V.I.P |
08.06.2007 / 10:47:10 |
| NORM.... | |

Nevienam jau nav noslēpums, ka jaudīgie datori tiek izmantoti ne tikai zinātnisko aprēķinu vajadzībām vien, bet arī izklaidei un, protams, nešaubīgi arī datorspēlēm. Lūk, Nākotnes Parka sen neredzētais draugs Dainis mūsu visus iepazīstinās ar kādu patiesi modernu spēļdatoru, kura nosaukums ir – plēsoņa!
