/ Apskats / Canon EOS 100D – vienkārši mazākā spoguļkamera

Canon EOS 100D – vienkārši mazākā spoguļkamera

canon_eos_100d_body-1200
Raitis Misa uz 17/11/2014 - 13:21 uz Apskats, Foto

Viens no faktoriem, kas dažu labu attur no spoguļkameras līdzņemšanas ceļojumā vai ikdienas gaitās, ir tās izmēri. Pat salīdzinoši augstā attēlu kvalitāte tomēr nav izšķiroša, kad runa ir par ērtību un lieku masu somā. Canon EOS 100D ir šobrīd mazākā spoguļkamera pasaulē, kas kādai daļai lietotāju šo problēmu visdrīzāk atrisinās.

Ergonomika 

Kameras izmēri ir tiešām nelieli - 117 x 91 x 69 mm, bet svars vien 407 g. Ja tai pieliek Canon EF 40mm f/2.8 "pankūkobjektīvu" (Pancake Lens), kura faktiskais fokusa attālums EOS 100D gadījumā ir 64 mm, jo kamerai ir APS-C izmēru sensors, iegūstam patiesi kompaktu komplektu, ko var mēģināt iestūķēt pat kādā lielākā kabatā. Objektīva parametri ir 68.2 x 22.8mm, 130g, tātad tas ir nepilnus 3 cm biezs. 

Neskatoties uz kameras mazajiem izmēriem, tā tomēr ērti ieguļ rokā, jo slēdža poga ir nedaudz pavirzīta no kameras malas, tieši tā, lai būtu zem vidēja izmēra rokas rādītājpirksta. Var redzēt, ka ražotājs ir pamatīgi piestrādājis pie kameras lietošanas ērtuma, jo arī vadības sviru skaits ir pārstīdzoši liels. Faktiski ir visas populārākās pogas un sviras. Ja kāda vadības funkcija tomēr nav pieejama kā poga, to ātri sasniegt var izmantojot kameras skārienjutīgo ekrānu. 

Uzņemšana 

Attēlveidošana notiek izmantojot 18 Mpix APS-C (22.3 x 14.9 mm) CMOS sensoru un Digic 5 procesoru. Tie ir tādi pat kā EOS 650D un 700D. Loģiski, ka arī uzņemtie attēli un video ir tik pat augstas kvalitātes. 

Kameras nelielie izmēri rada arī zināmus ierobežojumus. Nepārtrauktas uzņemšanas ātrums ir 4 kadri sekundē. Piemēram, 100D vienaudzei 700D, kas kā jau minēts, tehniski ir līdzvērtīga, šis rādītājs ir 5 kadri sekundē. Saprotams, ka šis ir izmēru noteikts ierobežojums, jo mazākā korpusā ir sarežģītāk izveidot ātru slēdža mehānismu. Tomēr starpība nav tik liela, lai atturētu no 100D iegādes, ja tā plānota. 

Uzņemot video daļēji iespējams kontrolēt ekspozīcijas parametrus. Video materiāls ir augstas kvalitātes un labi izskatīsies arī atskaņots uz kāda lielāka televizora. Problēmu nebūs arī uzņemot video un arī foto, sliktākā apgaismojumā, jo pie jutības ISO 1600, attēla grauds, kaut arī pamanāms, ir pieņemamās robežās un izmantojot RAW datņu konvertēšanas programmas, viegli nokopjams. 

Secinājumi 

Canon EOS 100D lieku reizi apliecina to, ka kompānija ir ar senām tradīcijām un spēj radīt interesantus produktus, kuru radīšanai konkurenti pat klāt neķeras. Tas ir inženiertehnisks sasniegums, ka tik nelielā korpusā, kāds ir 100D vai iepakot pilnvērtīgu spoguļkameru. 

Bez tam EOS 100D eksistence, manuprāt, rada iekšējo konkurenci un dažu labu pašas Canon EOS M   pircēju no tās iegādes attur, par labu 100D. Jo, lai ko neteiktu pati Canon un bez-spoguļa kameru atbalstītāji, spoguļkamera ir un paliek spoguļkamera. Iespēja paskatīties uz "kadru" tieši caur objektīvu ir neatsverama. 

Ja vēlaties iegūt uzticamu un mazāko spoguļkameru kāda šobrīd tiek ražota, EOS 100D radīta tieši jums. Komplektējiet to ar Tamron 16-300mm f3.5-6.3 Di II VC MACRO, un jūsu rīcībā būs kompakts, bet iespēju ziņā varošs foto komplekts, kas uzņems augstas kvalitātes attēlus.

Canon EOS 100D & EF 40 mm f2.8 STM foto veikums 

Testu foto Flickr

Canon EOS 100D & EF 40 mm f2.8 STM video veikums

Sadarbībā ar: Canon

0 RAKSTĪT KOMENTĀRU

Sūti Mums Ziņu Šeit

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>